Final Six Ligi Narodów. Iran - Polska: zobacz skrót meczu, po którym Biało-Czerwoni awansowali do półfinału (wideo)

Polscy siatkarze w swoim drugim meczu podczas Final Six Ligi Narodów 2019 w Chicago w czterech setach rozprawili się z Iranem i awansowali do półfinału turnieju. Zobacz skrót tego starcia.

Tomasz Rosiński
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Polacy źle rozpoczęli rywalizację z Irańczykami, bo przegrali pierwszego seta 21:25. Jednakże w następnych trzech partiach to Biało-Czerwoni byli górą (kolejno do 18, 20 oraz 22), dzięki czemu zameldowali się w strefie medalowej LN. Najlepszym punktującym polskiego zespołu w trakcie konfrontacji z Persami był Bartosz Bednorz, który zapisał na swoim koncie 24 "oczka".

Skrót meczu Iran - Polska (1:3):

Należy także podkreślić, że batalia Polski z Iranem była o wiele ciekawsza niż późniejsza potyczka Rosjan z Francją (3:0). Dlatego też FIVB uznała, że 5 najlepszych akcji drugiego dnia imprezy w USA miało miejsce właśnie w spotkaniu Polaków z Irańczykami.

Najlepsze akcje drugiego dnia Final Six Ligi Narodów:

-> Final Six Ligi Narodów. Polska w półfinale! Iran rozbity po profesorsku!
-> Final Six Ligi Narodów. Vital Heynen zostaje z reprezentacją Polski! Jest komentarz PZPS

Czy Polacy zagrają w finale Ligi Narodów 2019?