Kokpit Kibice

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk: Kubiak pokazał moc, Leon nie zawiódł. Oceny polskich siatkarzy za mecz ze Słowenią

Polscy siatkarze odnieśli swoje trzecie zwycięstwo w gdańskim turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, pokonując Słowenię w czterech partiach. Zobacz, jak Biało-Czerwonych za ten występ oceniła redakcja portalu WP SportoweFakty.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Fabian Drzyzga

Rozgrywający

Fabian Drzyzga - 4

Fabian Drzyzga podczas meczu ze Słowenią nie miał łatwo, bo Polacy mieli problem w przyjęciu zagrywki. Jednakże pomimo tych kłopotów, polski rozgrywający pokazał się z dobrej strony. Zawodnik Lokomotiwu Nowosybirsk starał się grać dokładnie, szybko i kombinacyjnie (między innymi przez środek, drugą linię z Michałem Kubiakiem).

Grzegorz Łomacz - 4

Grzegorz Łomacz po dwóch odsłonach batalii ze Słoweńcami zmienił Fabiana Drzyzgę i nie zawiódł. Spokojnie kierował poczynaniami Biało-Czerwonych i dobrze rozumiał się z reprezentacyjnymi kolegami. Próbował grać przez wszystkie strefy.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Czy Polacy w Tokio w 2020 roku wywalczą olimpijski medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd

Komentarze (4):

 • Wiesia K. Zgłoś komentarz
  Muzaj chyba wrócił do swojej zwykłej gry... niestety - jeden mecz bardzo dobry ,4 marne. Chciałabym sie mylić ,bo jeśli Heynen mu nie pomógł ,to już chyba nikt tego nie dokona.
  • Henryk Medialny Zgłoś komentarz
   NOWAKOWSKI to zawodnik, który za mało korzysta ze swego wzrostu. Powinien brylować przy siatce: blokować, atakować z tzw. pierwszej piłki. Ale przede wszystkim powinien nauczyć się
   Czytaj całość
   serwować. Te jego baloniki , tzw. floty , dają rywalom 80 lub nawet 90 proc. szans na zdobycie punktu. Po przyjęciu takiej słabej zagrywki, przeciwnik może idealnie wystawić piłkę atakującemu, a ta , po piekielnym uderzeniu odbita po bloku idzie daleko w trybuny, albo pada w boisko, albo ... łamie palce blokującego. Te słynne " floty " są słynne tylko z nazwy, jeden na kilkadziesiąt bywa skuteczny. Najlepsi bombardierzy zagrywek to Kubiak, Bieniek, Leon, Muzaj - warto uczyć się od nich zagrywki.
   • panda25 Zgłoś komentarz
    Nie wiem, w jaki sposób "WP Sportowe Fakty" ocenia porównawczo Muzaja i Konarskiego? Ja się jednak z taką oceną nie zgadzam. To, że Dawid skończył tylko 4 z 15 ataków jest
    Czytaj całość
    statystycznym faktem (tak widać w protokole). Ale też faktem jest, że dodał do tego 2 bloki i 2 asy, w sumie zdobywając 8 punktów, czyli o 100% więcej, niż Maciek. i bawię się tymi procentami oraz nie zamierzam dzielić kibiców na fanów jednego czy drugiego atakującego. Jednak uważam, że Konarski był w tym meczu bardziej efektywny. Patrząc na grę w polu również. Oczywiście, ocenianie tego meczu i zawodników ma swoje uwarunkowania. Nie wiadomo np. jak zagraliby ci sami zawodnicy w odwrotnym układzie, tzn. gdyby Dawid wyszedł w pierwszym secie. Rozumiem decyzję za Maćkiem, który obronił się meczem z Francją (no, po słabym początku...). Jednak może warto było wcześniej podjąć decyzję o zmianie w meczy dzisiejszym? Może... Tak jak mam wątpliwości co do tak długiego trzymania na boisku Olka. Miał swoje mecze, w których takie uzasadnienie było, ale ten mecz do nich nie należy. Wówczas też WP Sportowe Fakty mogłyby ocenić Kwolka. Ja mogę i w tym meczu oceniam Bartka wyżej. :-) Mecz skończył się wygraną, więc to takie przeterminowane dywagacje :-)
    • Mirosław Czaszkiewicz Zgłoś komentarz
     Szkoda, że Łomacz nie jest 10 cm wyższy :(