Puchar świata siatkarek. Pięciosetowe boje Chinek i Amerykanek. Rosjanki lepsze od Serbek

Bez porażki w Pucharze Świata siatkarek pozostają reprezentacje Chin oraz USA. Azjatki po tie-breaku pokonały Brazylię, natomiast Amerykanki w takich samych rozmiarach, Japonię. Piątą wygraną zapisały na swoje konto Rosjanki.
Adrian Nuckowski
siatkarki reprezentacji USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA

Po dniach przerwy siatkarki powróciły do rywalizacji w Pucharze Świata. W najciekawiej zapowiadającym się meczu szóstej kolejki spotkań, Chinki w pięciu setach okazały się od Brazylijek. Siłą napędową podopiecznych Jenny Lang Ping były Ting Zhu i Yuan Xinyue, które zdobyły dla swojej drużyny po 26 punktów. Wśród Canarinhos najlepsza w tej statystyce była Gabriela Braga Guimaraes (20 punktów).

Szansy na objęcie prowadzenia w tabeli nie wykorzystasły Amerykanki. Ekipa prowadzona przez Karcha Kiraly'ego prowadziła z reprezentacją Japoni już 2:1 w setach i 23:20 w czwartej partii. Gospodynie fenomenalnie zagrały jednak końcówkę tamtej odsłony, zdobywając pięć punktów z rzędu. W tie-breaku dominowały już jednak siatkarki z Ameryki Północnej, wygrywając 15:8. Kolejne znakomite zawody rozegrała, zdobywczyni aż 30 oczek Michelle Bartsch-Hackley.

Piątą wygraną zanotowały Rosjanki. Sborna w czterech setach okazała się lepsza od Serbii. Niezawodna po raz kolejny była atakująca Natalia Gonczarowa (21 punktów). Ostatniego słowa nie powiedziały jeszcze Holenderki, które zgodnie z planem nie dały szans Kamerunowi.

W meczach z dolnej części tabeli Dominikana bez najmniejszych problemów ograła Kenię, natomiast Korea Południowa ze stratą jednego seta wygrała z Argentyną.