Mistrzostwa Europy siatkarzy. Ireneusz Mazur: Nasza druga kadra znalazłaby się w Top 4 turnieju

Reprezentacja Polski na ME 2019 siatkarzy nie znalazła sobie jeszcze godnego rywala. W czterech meczach Biało-Czerwoni stracili seta i póki co wygląda, jakby grali sparingi. - Cała 14. prezentuje się znakomicie - mówi Ireneusz Mazur.

Dominika Pawlik
Ireneusz Mazur z Michałem Winiarskim, II trenerem PGE Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Ireneusz Mazur z Michałem Winiarskim, II trenerem PGE Skry Bełchatów
Reprezentacja Polski po przegranym secie z Estonią, zdemolowała na boisku Holandię, Czechy oraz Czarnogórę. Wygląda na to, że poważniejszy rywal trafi się dopiero w fazie pucharowej.

Ostatnie starcie z Czarnogórcami w dużej mierze było sprawdzianem dla drugiej szóstki zespołu. Przeciwnikom sprawiło to i tak ogrom trudności. - Przez większość czasu panowaliśmy nad sytuacją na boisku, a chwilowe wyrównywanie się rywalizacji wynikało głównie z naszego zagapienia - tłumaczył Ireneusz Mazur w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Były trener reprezentacji jest zadowolony z tego, że skład reprezentacji Polski jest tak wyrównany. - Dla mnie jest ekscytujące, że wartość naszego zespołu to nie tylko sześciu czy siedmiu graczy, ale cała czternastka prezentujących się znakomicie siatkarzy, którzy pomimo różnych ustawień utrzymują ten sam poziom gry. Nie można jeszcze jednoznacznie stwierdzić, czy Biało-Czerwoni są już w najwyższej formie, ale można już powiedzieć, że gdybyśmy mogli wystawić na ME 2019 dwie nasze reprezentacje, to z pewnością znalazłyby się w najlepszej czwórce turnieju - podkreślił Mazur.

Ostatnie starcie grupowe Polacy rozegrają w Amsterdamie, podobnie, jak to z Czarnogórą. Odbędzie się ono w czwartek o godz. 20:00. Będzie ostatnim meczem w grupie D.

Przeciwnikiem będzie reprezentacja Ukrainy. - To rywale powinni się obawiać meczu z nami, bo choć Ukraińcy mają swoje ambicje, to nie da się ukryć, że są to rywale z innej półki. Niezbędna w tym starciu będzie jednak odpowiednia koncentracja. Posiadamy już profesjonalną pewność siebie, więc wątpię, żeby dzień przerwy wybił naszych zawodników z rytmu - zakończył Mazur.

Czy reprezentacja Polski zdobędzie złoty medal na ME 2019?