Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polacy poznali rywala w półfinale (terminarz, drabinka)

Reprezentacja Polski awansowała do półfinału ME 2019 siatkarzy, pokonując Niemców 3:0. Teraz czas na Słowenię, która jest już w Lublanie i czeka na naszą kadrę.

Dominika Pawlik
Reprezentacja Polski mężczyzn WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski mężczyzn
Do tej pory reprezentanci Polski rozgrywali swoje mecze w trzech holenderskich miastach. Jednak drabinka dla Biało-Czerwonych jest bezlitosna. Z Apeldoorn muszą się przemieścić na jeden mecz do Lublany. Bez względu na wynik, będą musieli wrócić na zachód, bo oba spotkania o medale odbędą się w Paryżu.

Podopieczni Vitala Heynena trzy mecze rozegrali w Rotterdamie, pokonując Estonię, Holandię i Czechy. Następnie przenieśli się do Amsterdamu, gdzie zwyciężyli z Czarnogórą i Ukrainą.

Fazę pucharową zainaugurowali w Apeldoorn, pokonując w 1/8 finału Hiszpanię (3:0), a następnie Niemców (3:0). Oznacza to, że do tej pory stracili zaledwie seta, co ciekawe - w pierwszym starciu z Estonią.

Organizatorzy zaplanowali, że ćwierćfinały w Nantes i Antwerpii odbędą się we wtorek. Rozdzielono również półfinały. Ten z udziałem Polaków zostanie rozegrany w czwartek, a drugi w piątek. Rywalami Biało-Czerwonych będą Słoweńcy, którzy sensacyjnie wyeliminowali z turnieju Rosjan. Sborna broniła tytułu sprzed dwóch lat.