Mistrzostwa Europy siatkarzy. Słowenia - Polska. Są wyniki oglądalności. Polacy licznie zasiedli przed telewizorami

Reprezentacja Słowenii wygrała z Polską 3:1 w półfinale siatkarskich mistrzostw Europy. Mecz przed telewizorami oglądało ponad 7 milionów Polaków.

Łukasz Witczyk
siatkarze reprezentacji Polski Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Spotkanie pomiędzy reprezentacją Słowenii i reprezentacją Polski cieszyło się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Organizatorzy sprzedali wszystkie bilety na ten mecz, a ostatnią pulę - liczącą 2,5 tys. wejściówek - kibice wykupili w minutę i 58 sekund. Również w Polsce fani emocjonowali się półfinałowym starciem z udziałem Biało-Czerwonych.

Mecz w Polsce transmitowano w aż czterech kanałach. Jak wynika z danych AGB Nielsen Media Research, które opublikował dziennikarz Mariusz Wójcicki, spotkanie oglądało 7,03 mln widzów. Najwięcej na antenie TVP1 - 3,87 mln. Na Polsacie mecz oglądało 2,15 mln. Z kolei Polsat Sport wybrało 0,64 mln, a Super Polsat 0,37 mln. Łącznie dało to 3,16 mln widzów.

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią 1:3 i nie awansowała do finału mistrzostw Europy. Biało-Czerwonym pozostanie rywalizacja o brąz, która w sobotę rozegrana zostanie w Paryżu. Rywalem Polaków będzie przegrany ze starcia Francja - Serbia. Początek meczu o brąz o 18:00.
Polska wcześniej wygrała siedem kolejnych spotkań na ME 2019. W fazie grupowej Polacy stracili tylko jednego seta, a następnie w 1/8 finału wygrali z Hiszpanią (3:0), a w ćwierćfinale pokonali Niemców (3:0).

Czy reprezentacja Polski zdobędzie brązowy medal na mistrzostwach Europy?