Puchar Świata siatkarzy: kiedy gramy z Brazylią? To mecz o złoto (terminarz)

Puchar Świata powoli zbliża się do końca. Przed siatkarzami już tylko trzy pojedynki: z Brazylią, Kanadą i Iranem. Podopieczni Vitala Heynena nadal mają szansę na złoty medal! Sprawdź, kiedy odbędą się mecze i gdzie można je obejrzeć.

Marek Bobakowski
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Polscy siatkarze w piątek (11.10.) pokonali Australijczyków - 3:0 (TUTAJ przeczytasz relację >>). Słowo "pokonali" jest nieco mylne. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena po prostu zmiażdżył rywala (ostatni set - 25:9!). Spotkanie trwało tak krótko, że selekcjoner zarządził (więcej informacji w tym LINKU >>) ćwiczenia na siłowni. Skoro mecz trwał zaledwie 73 minuty - i to z przerwami.

Co dalej? Do końca turnieju pozostały już tylko trzy kolejki. Ale najpierw - dzień przerwy. W sobotę (12.10.) polscy siatkarze będą odpoczywać. A jest po co zbierać siły. W niedzielę czeka ich najważniejszy mecz w turnieju - z reprezentacją Brazylii.

Spotkanie rozpocznie się o ósmej rano, czasu polskiego. Będzie go można obserwować w naszym serwisie (WP SportoweFakty przeprowadzi relację LIVE), na antenach TVP Sport oraz Polsat Sport, które są dostępna na platformie WP Pilot.

Wygrana z Brazylijczykami przybliży nas mocno do złotego medalu w PŚ. Porażka? Praktycznie przekreśli nasze szanse. To będzie "mecz o wszystko". A potem? W poniedziałek zagramy z Kanadą, a we wtorek - na zakończenie - z Iranem. Oba mecze o bardzo wczesnej porze - 5:30 polskiego czasu.