Liga Siatkówki Kobiet. ŁKS Commercecon Łódź z wygraną na otwarcie sezonu

ŁKS Commercecon Łódź od zwycięstwa nad Energą MKS-em Kalisz rozpoczął sezon w Lidze Siatkówki Kobiet. Spotkanie zakończyło się po trzech bardzo wyrównanych setach.

Dominika Pawlik
Eva Mori, Klaudia Alagierska i Hillary Hurley PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Eva Mori, Klaudia Alagierska i Hillary Hurley
W sobotnie popołudnie kibice ŁKS-u Commercecon Łódź i Energi MKS Kalisz zameldowali się w Sport Arenie. Mistrzynie Polski misję obrony tytułu rozpoczęły od domowego starcia. Z powodu kontuzji mięśniowej z gry w pojedynku wyłączona była przyjmująca gospodarzy, Daria Szczyrba.

Początek spotkania był wyrównany, obie ekipy wymieniały się ciosami i żaden zespół nie był w stanie odskoczyć. W końcu jednak kaliszanki zaczęły spisywać się lepiej w polu zagrywki, wyszły na prowadzenie 18:14. Katarina Lazović wzięła wszystko na siebie. Świetnie funkcjonowała współpraca z Evą Mori.

ŁKS odrobił stratę, wytrzymał trudną końcówkę, a kropkę nad "i" postawiła właśnie słoweńska rozgrywająca, podpisując się efektowną kiwką.

Druga partia była łudząco podobna do pierwszej. MKS trzymał inicjatywę po swojej stronie, lepiej spisując się przede wszystkim w ataku. Ponownie - ŁKS zaczął odrabiać. Poskutkowało wprowadzenie Izabeli Kowalińskiej i Aleksandry Wójcik. Wyrównaną końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły łodzianki dzięki świetnej zagrywce Klaudii Alagierskiej.

ŁKS poszedł za ciosem. A przynajmniej początkowo. Przy stanie 8:7 nastąpiła bardzo długa przerwa. Prawdopodobnie ze względu na błąd ustawienia ekipy z Kalisza. Trener Jacek Pasiński w efekcie zobaczył żółtą kartkę, a Eva Mori po tak długim oczekiwaniu w końcu zepsuła zagrywkę.

Sytuacja powtórzyła się kilka minut później, co zupełnie wytrąciło z gry gospodynie. Do trzech razy sztuka. ŁKS ponownie odrobił stratę i zwyciężył za trzy punkty.

ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

ŁKS: Mori, Bociek, Pacak, Alagierska, Lazović, Skrzypkowska, Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Wójcik, Kowalińska.

MKS: Budzoń, Helić, Ptak, Centka, Hurley, Kecman, Kulig (libero) oraz Jasek, Brzezińska.

Czy ŁKS Commercecon Łódź obroni tytuł mistrzostwski w LSK?