LSK: Developres SkyRes Rzeszów podbił Wrocław. Drużyna Stephane'a Antigi nabiera rozpędu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: Stephane Antiga
Newspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: Stephane Antiga

Jednostronny mecz w hali Orbita. Developres SkyRes Rzeszów pokonał 3:0 #VolleyWrocław. Drużyna prowadzona przez Stephane'a Antigę ma komplet punktów po 2. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet.

Developres SkyRes Rzeszów wybrał się do Wrocławia po drugie zwycięstwo w sezonie. Po pokonaniu 3:1 DPD Legionovii Legionowo przyszła kolej na wygraną bez straty seta. Drużyna z Podkarpacia spokojnie rozprawiła się z przeciwnikiem, którego pokonuje regularnie od 2017 roku i w ośmiu ostatnich spotkaniach z nim nie straciła punktu.

Trener Stephane Antiga trochę pozmieniał. Pierwszy mecz w sezonie rozpoczęły od początku Jelena Blagojević i Anna Kaczmar, a w niedzielę wybiegły w szóstce Alexandra Frantti i Natalia Valentin. Na libero tym razem Daria Przybyła, a nie Aleksandra Krzos. W pierwszym secie ostatni remis był przy stanie 12:12. Od tego momentu Developres stopniowo budował przewagę i wygrał 25:20.

W drugim secie brązowy medalista mistrzostw Polski prowadził od początku 5:1 i nie pozwolił rywalkom dojść do głosu. Skuteczna była Katarzyna Zaroślińska-Król, mogła liczyć na wsparcie pozostałych skrzydłowych i Developres wygrał tę partię 25:18.

Dokończenie meczu w trzecim secie nie sprawiło problemu przyjezdnym. Developres był ponownie kilka kroków przez Natalią Murek i jej kompankami z Volleya. Ta partia zakończyła się rezultatem 25:20, a po zakończonym wynikiem 3:0 spotkaniu rzeszowianki są jedną z dwóch ekip z kompletem punktów po 2. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. Poza nimi nie zgubiły jeszcze "oczka" łodzianki z ŁKS Commercecon.

#VolleyWrocław - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 18:25, 21:25)

Volley: Gajewska, Murek, Soter, Rasińska, Kasprzak, Gancarz, Pancewicz (libero) oraz Wers, Mras, Irzemska, Fedorek.

Developres: Valentin, Zaroślinska-Król, Mlejnkova, Efimienko-Mlotkowska, Frantti, Witkowska, Przybyła (libero) oraz Kaczmar, Gałucha.

Czy Developres SkyRes Rzeszów wygra większość meczów w sezonie zasadniczym?