Wilma Salas najsilniejszą armatą. Punkty, bloki, asy 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Wilma Salas została liderką rankingu punktujących Ligi Siatkówki Kobiet. W 2. kolejce nie miała sobie równej atakującej. W bloku rządziła Monika Ptak, a w zagrywce Katarina Lazović, która ponownie otrzymała nagrodę MVP.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Wilma Salas Newspix / Na zdjęciu: Wilma Salas
Do zaciętego pojedynku atakujących doszło w Legionowie, gdzie Grupa Azoty Chemik pokonał po pościgu 3:2 DPD Legionovię. Tak jak drużyna z Pomorza Zachodniego okazała się lepsza od zespołu z Mazowsza, tak jego liderka Wilma Salas wygrała swoje starcie z Olgą Strantzali. Kubanka zdobyła 28 punktów, o dwa więcej niż Greczynka.

Przed sezonem Chemik ściągnął z ligi włoskiej dwie Kubanki. Ich zadaniem było zwiększenie siły rażenia zespołu na skrzydłach, ponieważ z tym miał problem w poprzednich rozgrywkach. Za policzankami trzy mecze i w każdym najwięcej punktów zdobyła Kubanka. Akurat w Legionowie wyraźnie lepsza była Salas od Gyselle Silvy. Z jej 28 punktów 25 zostało zdobytych atakiem, dwa zagrywką i jeden blokiem.

Czytaj także: Developres SkyRes Rzeszów podbił Wrocław. Drużyna Stephane'a Antigi nabiera rozpędu

Najlepiej punktujące:

1. Wilma Salas (Grupa Azoty Chemik Police) - 28 punktów
2. Olga Strantzali (DPD Legionovia Legionowo) - 26 punktów
3. Marharita Azizowa (E.Leclerc Radomka Radom), Monika Bociek (ŁKS Commercecon Łódź) - 21 punktów

Najlepszą blokującą kolejki została Monika Ptak, która siedem razy zatrzymała rywalkę na siatce w meczu z Grotem Budowlanymi Łódź. Siedem bloków to więcej niż wszystkie pozostałe kaliszanki razem wzięte. Czujna Ptak nie pomogła Enerdze MKS-owi wygrać choćby seta w Łodzi. Dobrze w bloku zaprezentowały się również Sonia Kubacka z Radomki i Monika Bociek z ŁKS-u. W tej kategorii rządziły tym razem Polki.

Czytaj także: Łódzka hala nie sprzyja kaliszankom. Wicemistrzynie Polski z drugą wygraną

Najlepiej blokujące:

1. Monika Ptak (Energa MKS Kalisz) - 7 bloków
2. Sonia Kubacka (E.Leclerc Radomka Radom) - 6 bloków
3. Monika Bociek (ŁKS Commercecon Łódź) - 5 bloków

Katarina Lazović po raz drugi w sezonie dostała nagrodę MVP meczu. Wprowadziła piłkę do gry 18 razy w wygranym 3:1 spotkaniu ŁKS-u Commercecon Łódź z E.Leclerc Radomką Radom. Posłała cztery asy serwisowe i tylko Natalia Mędrzyk z Grupy Azoty Chemika Police dorównała jej pod tym względem. Reprezentantka Polski wykonała 26 serwisów, a jedna z jej błyskotliwych serii wydarzyła się w tie-breaku, kiedy ważyły się losy starcia.

Najlepiej zagrywające:

1. Katarina Lazović (ŁKS Commercecon Łódź), Natalia Mędrzyk (Grupa Azoty Chemik Police) - 4 asy
2. Anastasija Kraiduba (Grot Budowlani Łódź), Oliwia Bałuk (E.Leclerc Radomka Radom) - 3 asy
3. Paulina Szpak (E.Leclerc Radomka Radom), Izabela Bałucka (E.Leclerc Radomka Radom), Martyna Świrad (BKS Stal Bielsko-Biała), Agnieszka Bednarek (Grupa Azoty Chemik Police), Wilma Salas (Grupa Azoty Chemik Police), Natalia Valentin (Developres SkyRes Rzeszów) - 2 asy

ZOBACZ WIDEO: Co robią siatkarze na zgrupowaniach w czasie wolnym? Stworzyli... PUBG squad


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Wilma Salas zdobędzie najwięcej punktów dla Grupy Azoty Chemika Police w sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×