Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowa kadencja rady nadzorczej PLS z tym samym przewodniczącym

Podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Polskiej Ligi Siatkówki wybrano nową radę nadzorczą na trzyletnią kadencję. Ponownie jej przewodniczącym został Andrzej Gołaszewski.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Sebastian Świderski WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Sebastian Świderski

Skład rady nadzorczej został wybrany w drodze głosowania przez 27 akcjonariuszy, tj. przedstawicieli 14 klubów PlusLigi, 12 klubów LSK oraz reprezentanta Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Znalazło się w niej siedmiu członków:

Czytaj także: Bardzo dobre wejście Bartosza Firszta przeciwko mistrzom Polski. "Nie miałem większego stresu"

Andrzej Gołaszewski (przewodniczący),
Sebastian Świderski (prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle),
Konrad Piechocki (prezes PGE Skry Bełchatów),
Tomasz Jankowski (prezes Indykpolu AZS Olsztyn),
Wojciech Stępień (prezes Cerradu Enea Czarni Radom),
Jacek Grabowski (prezes #VolleyWrocław),
Marcin Chudzik (prezes Grot Budowlanych Łódź)

– To dla mnie zaszczyt, że znowu obdarzono mnie zaufaniem. W przyszłym roku będę obchodził mały jubileusz, bo dwudziestolecie pracy na tym stanowisku. Cieszę się, że jestem z Ligą Mistrzów Świata w tej roli niemal od samego jej początku i mam możliwość wpływu na to, w jak dynamiczny sposób się rozwija - powiedział Andrzej Gołaszewski.

ZOBACZ WIDEO: Eksperci niezgodni po meczu z Izraelem. "Wymagający przeciwnik wykorzystałby brak Lewandowskiego i Grosickiego"

Oczywiście rada nadzorcza będzie ściśle współpracowała z władzami Polskiej Ligi Siatkówki, z prezesem Pawłem Zagumnym na czele.

- Spokój i stabilizacja w pracy bardzo się liczą. Cieszę, że będę mógł współpracować z nową radą i liczę, że będzie ta współpraca układała się tak dobrze, jak w poprzedniej kadencji. Oczekuję merytorycznej dyskusji dla dobra polskiej siatkówki - mówił Zagumny.

Prezes PLS podkreślił również, że cały czas trwają prace nad podniesieniem prestiżu rozgrywek organizowanych przez spółkę.

- Moim priorytetem jest znalezienie strategicznego partnera dla Ligi Siatkówki Kobiet, lecz nie zapominamy także o rozwoju KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn czy PlusLigi. Chcemy tworzyć razem jeszcze lepsze widowiska dla widzów w halach, jak i przed telewizorami - dodał Paweł Zagumny.

Zobacz też: Adam Grabowski zadebiutuje jako nowy trener E.Leclerc Radomki. "Chcemy przerwać złą passę"

Najwięcej głosów w wyborach do rady nadzorczej otrzymał Sebastian Świderski, prezes Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

- Bardzo się cieszę z wyboru, jednocześnie odczuwam odpowiedzialność. Zaufanie, którym zostałem obdarzony motywuje do jeszcze większego zaangażowania się w rozwijanie naszej dyscypliny i ligi. Ważnym aspektem naszej pracy będzie komunikacja, wszyscy bowiem razem współtworzymy ligę męską i żeńską. Dobre relacje pomiędzy klubami są nam niezbędne. To, że rada niewiele się zmieniła, jeżeli chodzi o personalia oznacza tyle, że w naszym gronie jest zaufanie, i wiara w to, że spełnia swoją rolę - zaznaczył.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
 • LBLB Zgłoś komentarz
  PLS ma nowe władze Cisnie sie na usta Łubu Du Bu Łubu Du Bu niech nam żyje prezes... A Golaszewski - lista Wildsteina Zagumny - Afera VAT Popko - dwa procesy o działania na szody
  Czytaj całość
  pzps Stare jedzie i się ma doskonale a gdzie nowe i uczciwe? Czy środowisko siatkówki nie ma siły oczyścić się i postawić na nową jakość i uczciwość?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×