Liga Mistrzów: Tours VB sprowadził na ziemię Benficę Lizbona. VERVA Warszawa Orlen Paliwa podskoczyła w tabeli

Tours VB odniósł pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Siatkarze z Francji wygrali 3:1 wyjazdowe spotkanie z Benficą Lizbona.

siatkarze Tours VB Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Tours VB
Mecz rozpoczął się 18 minut później niż planowano z powodu problemów logistycznych gości. Trudności w drodze do hali nie przeszkodziły siatkarzom Tours VB wygrać 25:20 pierwszego seta. Później inicjatywa przechodziła z jednej na drugą stronę boiska. Drużyny miały problem ze skutecznością w ataku mimo dobrego przyjęcia.

Tydzień temu Benfica Lizbona wygrała we własnej hali 3:1 z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwami. Dla powracającego do Ligi Mistrzów zespołu było to święto. W konfrontacji z Tours VB nie wiodło się niedoświadczonym siatkarzom z Portugalii równie dobrze. Po trzech setach przegrywali 1:2.

Tours VB miał szansę na zamknięcie meczu w czwartej partii i wykorzystał ją, wygrywając 25:18. W czwartek goście mieli więcej argumentów. Najlepiej na boisku punktował Timo Tammemaa, a przyjmujący utrzymywali pozytywny odbiór na ponad 70 procentach. Im dłużej trwał mecz, tym więcej do powiedzenia miał Hermans Egleskalns.

W grupie D prowadzi z kompletem punktów Sir Sicoma Monini Perugia. Pozostałe trzy kluby mają po trzy "oczka" i identyczny bilans zwycięstwo oraz dwie porażki. VERVA przesunęła się w tabeli z trzeciego na drugie miejsce przed Benficę oraz Tours VB dzięki lepszemu stosunkowi setów.

Benfica Lizbona - Tours VB 1:3 (20:25, 25:20, 22:25, 18:25)

Benfica: Wohlfahrttaetter, Da Silva Violas, Oliveira, Honore, Lucas Gaspar, Aleixo, Casas (libero) oraz Reis Lopes, Lopes, Soares, Araujo Pinheiro.

Tours: Terjomenko, Egleskalns, Cupković, Tammemaa, Trinidad De Haro, Wounembaina, Rossard (libero) oraz Bartos, Capet.