LSK: Grupa Azoty Chemik Police złamał opór Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz

Pojedynek z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz nie był banalny dla Grupy Azoty Chemika Police. Lider Ligi Siatkówki Kobiet nie dał sobie jednak odebrać nawet seta i wygrał 3:0.

siatkarki Grupa Azoty Chemika Police WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Grupa Azoty Chemika Police
Chemik zagrał w ostatnich miesiącach dwa tie-breaki z Pałacem, więc nie jest to dla niego wygodny przeciwnik. W rundzie jesiennej Ligi Siatkówki Kobiet drużyna Piotra Mateli jako jedna z trzech potrafiła zapunktować kosztem lidera. Później przytrzymała go na boisku w Kołobrzegu, w którym drużyny rozegrały sparing bez sześciu reprezentantek Polski.

Tym razem zabrakło jednej. Natalia Mędrzyk nawet nie rozgrzewała się i tylko straszyła w kwadracie rezerwowych. Zastąpiła ją Martyna Grajber.

Już w pierwszym secie sporo było przedłużonych akcji i kontrataków. Większość z tych wymian była kończona przez Chemika, który zwyciężył 25:20. Gospodynie potrzebowały trochę czasu na wyregulowanie celowników, ale kiedy już to zrobiły, postraszyły zagrywkami Gyselle Silva, Marlena Kowalewska oraz Iga Wasilewska. Pałac stawiał opór, ale do sukcesu to nie wystarczyło.

W drugim secie równowaga była do stanu 15:15. Nagle Chemik zatrzymał blokiem Monikę Fedusio w rewanżu za wcześniej wyrządzone szkody i od tego momentu prowadziły już tylko gospodynie. Pałac miał w górze piłkę na 23:23, ale wyrzucił ją w aut w kontrataku i niebawem było już 25:23 dla policzanek.

W trzecim secie policzankom zajęło najmniej czasu wypracowanie przewagi i pokonał już odrobinę zdemobilizowane oraz zniechęcone rywalki 25:21. MVP meczu została wybrana Wilma Salas skuteczna w atakach po przyjęciu i w kontratakach.

Chemik wygrał 19. mecz z rzędu i pozostaje liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Po przerwie reprezentacyjnej nie widać po nim nieśmiało zapowiadanego problemu z powrotem do optymalnej formy. Przed spotkaniem z bydgoszczankami zwyciężył 3:0 z #VolleyemWrocław i z Sanaya Libby's La Laguna. Również tym razem potrafił w odpowiednim momencie każdego seta wypracować zaliczkę.

Pałac pozostaje w dolnej połowie tabeli. Porażka poniesiona w Policach to 10. w sezonie podopiecznych Piotra Mateli przy czterech zwycięstwach.

Grupa Azoty Chemik Police - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

Chemik: Kowalewska, Grajber, Salas, Wasilewska, Truszkina, Silva, Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik, Nowakowska (libero)

Pałac: Mazurek, Żurowska, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Rapacz, Reszelewska (libero), Jagła (libero) oraz Balmas

MVP: Wilma Salas (Chemik)

Czy Grupa Azoty Chemik Police będzie niepokonany w sezonie zasadniczym?