Wymowny komentarz Ferhata Akbasa przed meczem z Wisłą. "Mamy jechać do Warszawy sprawdzić, czy klub istnieje?"

Na 48 godzin przed zaplanowanym spotkaniem z Wisłą Warszawa, sztab szkoleniowy Grupy Azoty Chemika Police nie otrzymał potwierdzenia, że spotkanie zaplanowane na środę zostanie rozegrane. W ironiczny sposób do zamieszania odniósł się Ferhat Akbas.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
trener Ferhat Akbas Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: trener Ferhat Akbas
- Dziękuję LSK za profesjonalne podejście. Mamy jechać siedem godzin, w czternaście zawodniczek i ośmiu członków sztabu szkoleniowego tylko po to, żeby sprawdzić, czy Wisła Warszawa istnieje? Czy jest sala, czy jest drużyna? Lepiej to sprawdzić. Jeżeli to żart, to nieśmieszny - napisał na swoim twitterowym profilu Ferhat Akbas.

Frustracja tureckiego szkoleniowca nie dziwi. Zamieszanie z meczami ligowymi z udziałem beniaminka powoli zaczyna przypominać kabaret. Podobna sytuacja miała miejsce przed spotkaniem z Grot Budowlanymi Łódź. Wówczas decyzja o wyjeździe na mecz zmieniała się kilkakrotnie w ciągu kilku godzin. Ostatecznie stołeczny zespół nie stawił się w Atlas Arenie, rezygnując z gry na kilka godzin przed planowanym terminem. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza, chcąc zrekompensować kibicom całe zamieszanie, rozegrały wewnętrzny sparing.

Starcie w Rzeszowie również przez długi czas stało pod znakiem zapytania. Ostatecznie drużyna pojawiła się na Podkarpaciu w sześcioosobowym składzie, z czterema środkowymi i dwiema środkowymi w składzie. Rywalizacja zakończyła się w trzech setach.

ZOBACZ WIDEO Nie żyje Kobe Bryant. "Odszedł ktoś większy, ktoś kto działał na całe pokolenia i generacje młodych zawodników."

- Sytuacja wymagała tego, że musiałyśmy zagrać mecz w Rzeszowie nawet w takim składzie, ponieważ poprzedni w Łodzi oddany był walkowerem i gdybyśmy poddały drugi mecz, to klub automatycznie zostałby wycofany z rozgrywek. Zrobiłyśmy to, żeby ratować zespół. Starałyśmy się, jak mogłyśmy, grać razem i pomagać sobie nawzajem. Chyba nie było najgorzej, mimo że wcześniej trenowałyśmy w takim zestawieniu tylko chwilę - powiedziała po przegranej 0:3 Katarzyna Urbanowicz w rozmowie z serwisem lsk.pls.pl.

Czytaj także:

Jak rozegrać mecz bez rozgrywającej, libero i atakującej? Wyjaśniamy na przykładzie Wisły Warszawa

Groteska w wykonaniu działaczy i godna uznania postawa zawodniczek Wisły Warszawa. "Walczymy o ten klub"

Czy Wisła Warszawa powinna zostać ukarana walkowerem za spotkanie z Grupą Azoty Chemik Police?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×