Nie zabrakło kanonad. Veronica Jones-Perry blisko "40" oczek. Punkty, bloki, asy 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Veronica Jones-Perry i Patrycja Balmas zdobyły ponad 30 punktów w 16. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. W Bydgoszczy popisały się blokujące, a w kuriozalnym meczu w Łodzi serwujące.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Veronica Jones-Perry Facebook / Facebook/E.Leclerc Radomka Radom / Na zdjęciu: Veronica Jones-Perry
Veronica Jones-Perry dołączyła do E.Leclerc Radomki Radom w styczniu. Nie minął miesiąc, a Amerykanka zdążyła przedstawić się kibicom i mocno dać we znaki rywalkom z dwóch klubów. W meczu z Grotem Budowlanymi Łódź zdobyła 31 punktów, ale jak się okazało, dopiero się rozkręcała. W konfrontacji z Eneą PTPS-em Piła przyjmująca wywalczyła 37 punktów i może trochę szkoda, że nie doszło do tie-breaka. Mogłaby pęknąć granica 40 "oczek". Radomka z osamotnioną na froncie Jones-Perry przegrała w Wielkopolsce 1:3.

Czytaj także: Mocny powrót Giuseppe Cuccariniego. ŁKS Commercecon Łódź ponownie wygrał w trzech setach

Druga konieczna do odnotowania kanonada to już dzieło Patrycji Balmas. Akurat ta siatkarka nikomu w polskiej lidze nie musi się przedstawiać, co nie oznacza, że nie może zaskoczyć rywalek. Atakująca poprowadziła Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz do zwycięstwa 3:2 z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Wszystkie 32 punkty zdobyła atakiem. W tym elemencie miała 64 procent skuteczności. To rewelacyjny współczynnik. Statystyki Balmas są jeszcze bardziej imponujące, kiedy weźmie się pod uwagę, że rozpoczęła mecz w kwadracie rezerwowych.

Najlepiej punktujące:

1. Veronica Jones-Perry (E.Leclerc Radomka Radom) - 37 punktów
2. Patrycja Balmas (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz) - 32 punkty
3. Andrea Kossanjowa (BKS Stal Bielsko-Biała) - 26 punktów

Patrycja Balmas zajęła się atakowaniem. Jej koleżanki z Pałacu miały inne zadania. Marta Ziółkowska zajęła się blokowaniem, a siedem punktów zdobytych w ten sposób to najlepszy wynik w kolejce. Generalnie mecz w Bydgoszczy był ucztą dla tych, dla których przyjemnością jest oglądanie "czap" przy siatce. BKS Stal zdobyła blokiem 21 punktów, aż osiem bielszczanek minimum raz zatrzymało rywalkę na siatce. Pięć razy zrobiła to Carly DeHoog, a cztery razy Martyna Świrad.

Najlepiej blokujące:

1. Marta Ziółkowska (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz) - 7 bloków
2. Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres SkyRes Rzeszów), Carly DeHoog (BKS Stal Bielsko-Biała) - 5 bloków
3. Agnieszka Bednarek (Grupa Azoty Chemik Police), Martyna Świrad (BKS Stal Bielsko-Biała), Marharita Azizowa (E.Leclerc Radomka Radom) - 4 bloki

W środę w samo południe w Łodzi doszło do pojedynku Wisły Warszawa z Grupą Azoty Chemikiem Police. Gra w neutralnej hali nie przeszkadzała w niebezpiecznym serwowaniu Agnieszce Banasiak i Martynie Grajber. Pierwsza zaskoczyła policzanki czterema asami, a druga odpowiedziała warszawiankom trzema. Kuriozalne spotkanie zostanie zapamiętane z zupełnie innych powodów, ale jak widać był też drobny walor siatkarski. Chemik wygrał 3:0 w krótkich setach.

Czytaj także: Kolejny horror w Immobile Łuczniczka. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przełamał klątwę tie-breaka

Najlepiej zagrywające:

1. Agnieszka Banasiak (Wisła Warszawa) - 4 asy
2. Martyna Grajber (Grupa Azoty Chemik Police) - 3 asy
3. Jaroslava Pencova (Grot Budowlani Łódź), Iga Wasilewska (Grupa Azoty Chemik Police), Anna Stencel (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Ewelina Żurowska (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz), Jovana Vesović (Energa MKS Kalisz), Renata Biała (E.Leclerc Radomka Radom) - 2 asy

ZOBACZ WIDEO: Kwalifikacje siatkarek. Maria Stenzel: Czy wygrał lepszy? Chyba nie
Czy Veronica Jones-Perry będzie w najlepszej "10" punktujących sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×