Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Tokio 2020. Organizatorzy myślą o przełożeniu igrzysk. "Powstaje plan B, C i D"

Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio opracowują awaryjne plany przeprowadzenia imprezy - informuje agencja prasowa Reuters. - Tworzony jest plan B, C i D - mówi anonimowo jeden z oficjeli Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Projekt Ariake Arena w Tokio Materiały prasowe / FIVB / Projekt Ariake Arena w Tokio

Oficjalne stanowisko komitetu organizacyjnego i MKOL jest jasne - przełożenie tegorocznych igrzysk z powodu pandemii koronawirusa nie wchodzi w grę, sportowcom zaleca się kontynuowanie przygotowań.

Sytuacja jest jednak zbyt poważna, by można było udawać, że zagrożenia dla olimpiady nie ma. I dlatego nieoficjalnie Japończycy przygotowują alternatywne scenariusze przeprowadzenia igrzysk.

- Zostaliśmy poproszeni o wykonanie symulacji na wypadek zmiany terminu. Tworzymy alternatywne plany - B, C i D - zakładając różne daty przełożenia - powiedział agencji Reuters związany z komitetem organizacyjnym działacz. Dodał, że elementem symulacji jest wyliczenie kosztów, jakie wygeneruje przeniesienie IO 2020 na dany termin.

Najłagodniejszy scenariusz to odłożenie daty rozpoczęcia igrzysk o 30 do 45 dni. Dwa pozostałe zakładają rozegranie ich w 2021 i 2022 roku.

Szef MKOl Thomas Bach na razie przekonuje, że impreza w Tokio odbędzie się zgodnie z planem. Opozycję ma już jednak nie tylko wśród wielu sportowców, ale też wśród członków zarządu swojej organizacji. - Im bardziej odkładają decyzję, tym dalej idą przygotowania. To sprawia, że koszty przełożenia ciągle rosną - powiedział Reutersowi jeden z nich.

Słynna agencja prasowa informuje również, że nerwowi robią się japońscy sponsorzy igrzysk, wśród których są m.in. Toyota i Panasonic. - To oczywiste, że firmy zastanawiają się, co zrobić. Nikt nie chce być jednak pierwszym, który powie o możliwości przełożenia - powiedział przedstawiciel jednego ze sponsorów.

Czytaj także:
IO Tokio 2020. Przemysław Babiarz obawia się najgorszego. "Może nawet dojść do bojkotu"
Tokio 2020. Witold Bańka: Przekładanie igrzysk o dwa miesiące nie ma najmniejszego sensu

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"

Czy igrzyska olimpijskie w Tokio powinny zostać przełożone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
 • leszekR Zgłoś komentarz
  W tytule napisano że organizatorzy myślą o przełożeniu IO,a już w pierwszym akapicie odrzucana jest ta możliwość.A może zorganizować IO bez kibiców, narażając sportowców tylko
  Czytaj całość
  dlatego że władowano w to przedsięwzięcie kupę kasy? Po raz kolejny widać ile warte jest ludzkie zdrowie i życie.Żenada
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×