KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Paweł Zagumny: Z bólem serca musimy ogłosić, że nie będziemy w tym sezonie już dłużej grali

Prezes Rady Nadzorczej PLS S.A. skomentował decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 w PlusLidze, Lidze Siatkówki Kobiet i Krispol 1. lidze. - Mam nadzieję, że są to decyzje, które wszyscy w tej trudnej sytuacji zrozumieją - mówi Paweł Zagumny.

Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki
W środę odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej PLS S.A., której członkowie komunikowali się ze sobą drogą elektroniczną. Zaraz po nim decyzję o zakończeniu rozgrywek PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz Krispol 1. ligi mężczyzn skomentował prezes zarządu PLS S.A., Paweł Zagumny.

- Z bólem serca musimy ogłosić, że wszystkie ligi zostają zatrzymane i nie będziemy w tym sezonie już dłużej grali. Mam nadzieję, że są to decyzje jak najmniej krzywdzące dla drużyn i wszyscy zrozumieją je w tej trudnej sytuacji - ocenił Zagumny.

Prezes zarządu PLS S.A. podkreślił też, że decyzja została poprzedzona konsultacjami z przedstawicielami akcjonariuszy spółki. Zdaniem Pawła Zagumnego dalsze zwlekanie z decyzją nie było uzasadnione i mogłoby mieć wyłącznie negatywne skutki.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"
- Decyzję podjęliśmy wspólnie z właścicielami i prezesami klubów - wyjaśnił były rozgrywający reprezentacji Polski. - Pierwszy raz spotykamy się z pandemią, zarazą, która nie pozwala nam nawet normalnie funkcjonować, a co dopiero uprawiać sport. Nie widzimy sensu sztucznie podtrzymywać napięcia - dodał Zagumny.

W przypadku rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet zadecydowano o przyznaniu miejsc medalowych według klasyfikacji obowiązującej w momencie zakończenia rundy zasadniczej. - W przypadku kobiet rozegrane zostały wszystkie 22 kolejki sezonu zasadniczego i dlatego jesteśmy w stanie wyłonić mistrza kraju - wyjaśnił Zagumny.

Tak sprawiedliwego rozwiązania nie można było jednak zastosować w przypadku PlusLigi, dlatego tu tytuł mistrzowski nie zostanie przyznany. Omawiana była także kwestia spadków i awansów do ekstraklasy i tutaj zarówno w przypadku PlusLigi, jak i LSK zastosowano takie samo rozwiązanie.

- W LSK, podobnie jak w PlusLidze, weryfikacji poddane zostaną dwie pierwsze drużyny z I ligi. Jeżeli one nie spełnią wymagań, to wtedy szansę gry w LSK otrzyma Wisła Warszawa - ogłosił prezes zarządu PLS S.A.

Zobacz również:
Koronawirus. Vital Heynen: Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem (wywiad)
PlusLiga. Adrian Buchowski: Anulowanie sezonu powinno być ostatnią opcją

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że przyznanie medali w Lidze Siatkówki Kobiet to słuszna decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • ab-ab Zgłoś komentarz
  Samo życie i pandemia weryfikuje, a ja nie będę wyłączał fonii w meczach siatkówki. Z prozaicznego powodu. Może niektórych zaskoczę problemem. Jest kilka par, co etatowo komentują
  Czytaj całość
  mecze siatkówki. Najwyższa pora /bynajmniej dla mnie/, by niektórzy panowie zmienili formułę komentowania widowiska siatkarskiego w TV, a dlaczego? Dość słuchania pseudo komentatorów /są wyjątki/, którzy w formie kalki opisują obrazki, które oglądam. Jakby tego było mało, są wśród nich poeci, którzy minęli się z powołaniem, żartownisie, kpiarze z nazwisk zawodników, wymyślają jakieś wisielcze żarty, z których tylko oni rechoczą. Czy jest szansa na zmianę tego bełkotu? Zdaję sobie sprawę, że nawyki w komentowaniu tych panów są nie do ruszenia. Co gorsze ,,młodzi,, ten sposób komentowania przejmują. Dziś nie czas by reaktywować mózgi betonu. I co najważniejsze, że ci działacze- komentatorzy mają przed nosem mikrofon, a w głowie wiedzę o siatkówce, parcie na mikrofon i ekran, a katują nasze uszy, wyjąc samogłoskami w wypowiadanych zdaniach komentarza . Żenada, że dorabiają, przyklejając się do profesjonalnych sprawozdawców, nie potrafią mówić płynnie językiem, którego uczyli się od dziecka. Taki sposób mówienia uwłacza językowi komentatorskiemu. Zaznaczam, że są wyjątki, których komentarze słucha się z przyjemnością, a z zadowoleniem ogląda spektakl siatkówki.
  • atenaneta Zgłoś komentarz
   życie jest cholernie przewrotne, paradoks spełniło się życzenie Vitala żeby szybciej skończyć sezon ligowy i myślicie że jest z tego powodu zadowolony, myślę że wątpię
   • kibicka16 Zgłoś komentarz
    Zła decyzja jeżeli chodzi o Plus Ligę. Medale powinny być przyznane ale na podstawie przeliczeń. Mistrzem powinien zostać ten kto wygrał najwięcej meczów albo zdobył najwięcej
    Czytaj całość
    punktów w stosunku do rozegranych spotkań. Wtedy Ci co rozegrali mniej meczów nie byliby pokrzywdzeni. Nie rozumiem anulowania rozgrywek. Wysiłek tylu ludzi poszedł na marne.
    • Nyctereutes Zgłoś komentarz
     A jednak po skandalach Wisła Warszawa.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×