Dream Team Ligi Siatkówki Kobiet czytelników WP SportoweFakty! Czas na wybór atakującej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Katarzyna Zaroślińska-Król
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Katarzyna Zaroślińska-Król
zdjęcie autora artykułu

Wspólnie zakończmy rozgrywki ekstraklasy siatkarek w tym sezonie. Czytelnicy WP SportoweFakty wybierają najlepsze siatkarki Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2019/2020. Zobaczcie nasze propozycje wśród atakujących.

[b]

Zasady:[/b]

Redakcja WP SportoweFakty przygotowała swoje typy najlepszych siatkarek sezonu 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet. O ostatecznym kształcie drużyny sezonu LSK zadecydujecie jednak Wy! Głosować na najlepszą atakującą sezonu możecie w ankiecie pod tym artykułem.

W kolejnych dniach wasz "dream team" uzupełnią po jednej atakującej i libero oraz dwie środkowe i przyjmujące. Te siatkarki, które zajmą w głosowaniach miejsca tuż za nimi, trafią na ławkę rezerwowych.

Głosowanie trwa do 3 kwietnia 2020 roku do godziny 20:00. Wyniki zostaną opublikowane 4 kwietnia 2020 roku o godzinie 8:00.

ZOBACZ WIDEO: Kiedy odbędą się igrzyska olimpijskie w Tokio? "Zaczyna się wielka gra strategiczna"

Kandydatki na pozycji atakującej:

Katarzyna Zaroślińska-Król (Developres SkyRes Rzeszów) Niekwestionowana liderka wszelkich rankingów. Ośmiokrotnie wyróżniana przez komisarzy zawodów statuetką MVP meczu, najczęściej ze wszystkich siatkarek Ligi Siatkówki Kobiet. To na niej opierała się praktycznie cała gra w ofensywie rzeszowianek. Swoją postawą zgłosiła wyraźny akces do kadry Jacka Nawrockiego.

Aleksandra Rasińska (#VolleyWrocław)

Ten sezon był dla liderki wrocławianek niezwykle pracowity. Rasińska tylko podczas fazy zasadniczej punktowała 321 razy, co musi imponować. Niska lokata drużyny z Dolnego Śląska nie może przysłonić świetnej dyspozycji atakującej w przekroju całego sezonu. Czterokrotnie wybrana najlepszą zawodniczką spotkania, a przypomnijmy, że wrocławianki wygrały zaledwie sześć meczów.

Gyselle Silva Franco (Grupa Azoty Chemik Police)

Kubanka wielokrotnie była liderką policzanek, ale prawdziwy "pazur" pokazała w finale Pucharu Polski, w którym zdobyła 25 oczek. Zawodniczka od wielkich spotkań - MVP SuperPucharu i turnieju w Nysie. Niejedna siatkarka w LSK przekonała się na własnej skórze, ile znaczy dynamika i siła ataku. Anastasija Kraiduba (Grot Budowlani Łódź)

Po rozgrywanych w Łodzi mistrzostwach Europy wielu zastanawiało się, jak Ukrainka poradzi sobie w polskiej lidze. Jak się okazało Kraiduba odnalazła się w LSK jak ryba w wodzie i skutecznie przejęła pałeczkę po Jovanie Brakocević czy Kai Grobelnej. Kraiduba czterokrotnie znalazła się w szóstce kolejki redaktorów WP SportoweFakty.

Monika Bociek (ŁKS Commercecon Łódź)

Przez cały czas trwania sezonu czuła na plecach oddech bardziej doświadczonej Izabeli Kowalińskiej. Wytrzymała jednak presję, zyskała dużo doświadczenia i pokazała się z dobrej strony w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Dwukrotnie gościła także w naszym zestawieniu. Julie Oliveira Souza (DPD Legionovia Legionowo)

Francuska "armata" legionowianek. 25-latka dwukrotnie odbierała statuetkę MVP, ale jej wkład w miejsce tuż za podium ekipy trenera Chiappiniego był ogromny. Blisko 40 proc. średnia skuteczność ataku, jaką "wykręciła" Souza, to w Lidze Siatkówki Kobiet dobry wynik.

Terminarz:

27 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą rozgrywającą

28 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą atakującą

29 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą środkową

30 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą przyjmującą

31 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą libero

1 kwietnia 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego trenera

Zobacz również: Plebiscyt WP SportoweFakty! Wybierz z nami drużynę sezonu PlusLigi: atakujący Koronawirus. Wicemistrzynie Europy na obowiązkowej kwarantannie. Kociołek: Muszę uważać, aby nie zrujnować sufitu

Źródło artykułu: