Dream Team Ligi Siatkówki Kobiet czytelników WP SportoweFakty! Który z trenerów wykazał się największym kunsztem?

WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stephane Antiga
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stephane Antiga

Wspólnie wybierzmy dream team sezonu 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet. W składzie waszej drużyny nie może zabraknąć trenera, wszak ktoś musi te "klocki" poukładać. Kto w tym sezonie okazał się najlepszym szkoleniowcem?

[b]

Zasady:[/b]

Redakcja WP SportoweFakty przygotowała swoje typy najlepszych siatkarek oraz szkoleniowców sezonu 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet. O ostatecznym kształcie drużyny sezonu LSK zadecydujecie jednak Wy! Głosować na najlepszego trenera sezonu możecie w ankiecie pod tym artykułem.

Możecie głosować na najlepszą rozgrywającą, przyjmującą, środkową, a od dziś także na trenera. To już ostatnia kategoria, ale jeżeli pominęliście poprzednie ankiety, zachęcamy do zapoznania się z naszymi kandydatkami. Czasu na dokonanie wyboru pozostało już niewiele.

Głosowanie trwa do 3 kwietnia 2020 roku do godziny 20:00. Wyniki zostaną opublikowane 4 kwietnia 2020 roku o godzinie 8:00.

ZOBACZ WIDEO: Pozytywy i negatywy przełożonych igrzysk. Robert Korzeniowski o szansach i zagrożeniach dla polskich sportowców

Kandydaci na najlepszego szkoleniowca LSK:

Ferhat Akbas

Nie bał się wystawić Martyny Łukasik w roli przyjmującej, znalazł także nową pozycję dla Poli Nowakowskiej. Zespół z Polic funkcjonował niczym dobrze naoliwiona maszyna, a to za sprawą zróżnicowanych form treningu i dobrej atmosfery w drużynie. Trener na miarę mistrzyń Polski i z pewnością jeden ze szkoleniowców potrafiący wprowadzić powiew świeżości przełamując schematy i utarte szlaki.

Stephane Antiga

Pokazał, że przejście do pracy z kobietami to wcale nie musi być zupełnie inna para "kaloszy" niż prowadzenie mistrzów świata. Potrafił szybko i zdecydowanie reagować na sytuację na boisku, dzięki czemu swoje możliwości szybko pokazała Ali Frantti. Wielu spodziewało się dość jednostronnego finału Pucharu Polski, tymczasem drużyna z Rzeszowa okazała się przygotowana na to spotkanie w 110 proc..

Alessandro Chiappini

Włoch udowodnił, że potrafi pracować z młodymi zawodniczkami i zrobić z nich siatkarki, które są w stanie uwierzyć we własne umiejętności. Na pozycji rozgrywającej "odbudował" Alicję Grabkę, a z niepewnej i dość nieśmiałej Julie Oliveiry Souzy uczynił maszynkę do zdobywania punktów.

Giuseppe Cuccarini

Po czterech latach wrócił do Polski i w Łodzi wraz z objęciem przez niego drużyny Łódzkich Wiewiór spodziewano się lepszych rezultatów. Tak naprawdę jednak trudno powiedzieć, jak play-offy zweryfikowałyby te oczekiwania. Faktem jest natomiast, że brązowy medal został w mieście włókniarzy, a gra łodzianek pod wodzą Cuccariniego była przyjemniejsza dla oka.

Piotr Matela

W Bydgoszczy odnaleziono w końcu liderkę, którą została Monika Fedusio. Trzeba przyznać, że Pałacanki miały w tym sezonie niezwykle dobrze zbilansowany skład, a takie zawodniczki jak Ewelina Żurowska czy Patrycja Balmas wniosły na boisko niezbędne doświadczenie. Widać, że duże postępy poczyniły pod jego skrzydłami obie młode środkowe - Marta Ziółkowska i Anna Stencel. 

Adam Grabowski

Do Radomia przychodził gasić pożar i ta misja się powiodła. Eksperyment w postaci przestawienia Majki Szczepańskiej-Pogody na przyjęcie przynosił efekty, a upragnioną skuteczność na skrzydłach wniosła do zespołu Veronica Jones-Perry. 

Terminarz:

27 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą rozgrywającą

28 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą atakującą

29 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą środkową

30 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą przyjmującą

31 marca 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszą libero

1 kwietnia 2020 roku wystartowało głosowanie na najlepszego trenera

Zobacz również:
Liga Mistrzów. Zmiana decyzji Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze gotowi na wznowienie rozgrywek
Laurent Tillie jednak poprowadzi Francję w igrzyskach olimpijskich w Tokio

Źródło artykułu: