KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Koronawirus. Kolejne polskie siatkarki wróciły z Włoch po decyzji Włoskiej Federacji Siatkówki

Kolejne siatkarki wróciły z Włoch w ramach akcji #LOTdoDomu. Stało się to możliwe po tym, jak Włoska Federacja Siatkówki podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek Serie A1 i A2. W Polsce są już Aleksandra Lipska oraz Zuzanna Górecka.
Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
siatkarki Igor Gorgonzola Novara, Zuzanna Górecka WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Igor Gorgonzola Novara, Zuzanna Górecka

Kiedy Włoska Federacja Siatkówki podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek w sezonie 2019/2020 na powrót do kraju zdecydowały się kolejne polskie siatkarki. We wtorek do Polski przyleciały Zuzanna Górecka (Igor Gorgonzola Novara) i Aleksandra Lipska (Roana CBF HR Macerata). Obie po południu wystartowały z lotniska w Rzymie.

Klub z Novary opuściła już też Iza Mlakar, reprezentantka Słowenii. Dlatego też, choć część klubów wyraziła chęć rozegrania dodatkowych rozgrywek po sezonie, byłoby to trudne do zrealizowania logistycznie. - Wierzymy, że decyzja o zakończeniu sezonu 2019/2020 była prawidłowa. Nie było innego wyjścia, bo nie zanosi się na to, by sytuacja wkrótce się zmieniła. Z powodu wyjazdu wielu zagranicznych zawodniczek i długiej przerwy w treningach jesteśmy skłonni rozegrać ten turniej, ale jedynie w celach promocyjnych - mówi prezes klubu, Enrico Marchioni.

- Iza Mlakar i Zuzanna Górecka wyjechały opuściły Novarę we wtorek rano, wcześniej zrobiły to też dwie Amerykanki. W poniedziałek wieczorem rozmawialiśmy z nimi o tej ewentualności, także w obliczu decyzji, którą podjęła Federacja. Poinformowały nas, że na własną odpowiedzianość wrócą do swoich krajów. Zadeklarowały też chęć powrotu do Włoch, jeśli pojawią się nowe wytyczne i przepisy na to pozwolą - dodał Marchioni. Jest to o tyle istotne, że zespół z Novary wciąż bierze udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, broniąc tytuły mistrzowskiego, a CEV wciąż nie zajął stanowiska w sprawie jej kontynuowania.

Na poniedziałkowym spotkaniu podjęto również decyzję w sprawie zakończenia sezonu rozgrywek Serie A2. Dwa pierwsze zespoły otrzymały promocję do włoskiej ekstraklasy (są to drużyny z Trentiono i Martignacco). Oznacza to, że drużyna, której zawodniczką jest Lipska nie dostanie szansy gry w play-off o awans. Żadna z drużyn Serie A2 nie spadnie do niższej ligi.

Zobacz również:
Koniec sezonu Serie A kobiet. Joanna Wołosz wraz z Imoco Volley Conegliano na czele
Jacek Kasprzyk: Za dużo się dzieje, żebym mógł się wyłączyć (wywiad)

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piotr Małachowski był w Wuhan przed wybuchem epidemii! Opowiedział o swoich przeżyciach

Czy decyzja Włoskiej Federacji Siatkówki o zakończeniu rozgrywek była spóźniona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×