KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Siatkówka. Anastasi wspomina postawę Wlazłego. "Mówił, że nikt w kadrze nie dba o jego zdrowie"

Andrea Anastasi wrócił do czasów, w których Mariusz Wlazły napisał, że nigdy nie zagra w reprezentacji Polski. - Mówił, że nikt w kadrze nie dba o jego zdrowie - przypomniał włoski trener.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Andrea Anastasi WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Andrea Anastasi
W latach 2011-2013 Andrea Anastasi pracował jako selekcjoner polskiej reprezentacji siatkarzy. Jego działalność na tym stanowisku nie była usłana różami - Włoch napotykał wiele trudności. Jedną z nich był stosunek Mariusza Wlazłego do władz polskiej siatkówki.

- Miał problem z federacją. Napisał nawet oświadczenie, w którym zapewnił, że nigdy nie zagra w reprezentacji. Mówił, że nikt w kadrze nie dba o jego zdrowie. Powiedział, że nie chodzi mu o mnie, a o cały system. Był bardzo zły - przypomniał włoski trener podczas wywiadu ze sport.tvp.pl.

Anastasi wspomniał również, że później postanowił spotkać się z Wlazłym, Michałem Winiarskim, a także Danielem Plińskim. Powiedział zawodnikom, że są ważni dla drużyny. Oni mieli jednak sceptyczne podejście do gry w biało-czerwonych barwach.

- Michał powiedział, że wakacje chce poświęcić na powrót do zdrowia, Mariusz odparł, że nigdy nie zagra w kadrze, a Daniel, że chce o siebie zadbać. Co do tego ostatniego, nie dałem się zwieść, nie byłem głupi. Nie chciał przyjechać na kadrę, ponieważ "stara gwardia" się wykruszyła. Na jego pozycji miałem jednak alternatywy w postaci niesamowitego Piotra Nowakowskiego i będącego u szczytu formy Marcina Możdżonka - dodał Włoch.

Z posadą szkoleniowca reprezentacji Polski Anastasi rozstał się w 2013 roku. Właśnie wówczas poczuł, że coś się zmieniło. Podczas rozmowy z TVP Sport zaznaczył, że wtedy urosła presja ze strony władz, a ponadto zaczęły się narzekania i atmosfera siadła. Zrelacjonował również, że federacja odsunęła się się od niego i od zespołu.

Czytaj także:
- Ostrożność i integracja. Tak siatkarze reprezentacji Polski pracują w Spale

- Matura 2020: tutaj egzamin zdają przyszli reprezentanci Polski. "19 osób, jedna sala, otwarte okna i drzwi" 

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×