Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. PlusLiga. Jeden pozytywny wynik testu w Aluronie CMC Warcie Zawiercie, pozostałe negatywne

Po tym, jak na początku bieżącego tygodnia jeden z siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, pozostali zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego zostali poddani badaniu. Otrzymano jeden pozytywny wynik.
Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie

Jak czytamy w informacji prasowej na oficjalnej stronie internetowej Aluronu CMC Warty Zawiercie, test RT-PCR na obecność materiału genetycznego koronawirusa SARS-CoV-2, wykonany u jednego z siatkarzy tej drużyny, dał wynik pozytywny. Pozostałych 18 testów, wykonanych po upłynięciu siedmiu dni od kontaktu z wcześniej zakażonym siatkarzem, dało wyniki negatywne. Przebadanych zostało 13 zawodników, pięć osób ze sztabu szkoleniowego i medycznego oraz współpracownik klubu, który miał najczęstszy kontakt z drużyną.

Wymazy zostały pobrane w piątek, 7 sierpnia. Część przebadanych osób otrzymała wyniki jeszcze tego samego dnia po godzinie 22:00, pozostali nazajutrz w godzinach porannych.

Po otrzymaniu decyzji z sanepidu o zakończeniu kwarantanny, drużyna, z wyjątkiem dwóch graczy, powróci do treningów.

Mecz kontrolny z Jastrzębskim Węglem, który miał się odbyć we wtorek 11 sierpnia, został odwołany. W związku z tym, pierwszym sparingiem w okresie przygotowawczym będzie zaplanowane na 14 sierpnia spotkanie z GKS-em Katowice.

>> PlusLiga. Koronawirus. Trefl Gdańsk z wynikami kolejnych testów. Pojawiło się światełko w tunelu

>> Koronawirus. Andrea Anastasi: Nadszedł czas, żebyśmy zmienili swoje nastawienie

ZOBACZ WIDEO: Lotos PZT Polish Tour. Paula Kania-Choduń: Tenis w końcu sprawia mi przyjemnośćZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×