Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PlusLiga. Problem Trefla Gdańsk. Trener Michał Winiarski zarażony koronawirusem

Kolejna osoba ze świata siatkówki zarażona koronawirusem. Tym razem chodzi o Michała Winiarskiego. Trener Trefla Gdańsk oczywiście został poddany kwarantannie, ale sanepid zadecydował, że większość drużyny może swobodnie trenować.
Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Michał Winiarski WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Michał Winiarski

Trefl Gdańsk poinformował, że Michał Winiarski otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Trener zespołu znad morza został poddany kwarantannie, jednak większość drużyny może normalnie trenować. Sanepid wyraził zgodę dla siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego, którzy wcześniej przechodzili chorobę. 37-letni szkoleniowiec to kolejna zarażona osoba ze świata siatkówki. 

"Klub Trefl Gdańsk informuje, że trener zespołu Michał Winiarski otrzymał w środę 7 października dodatni wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Szkoleniowiec przebywa w samoizolacji od niedzielnego popołudnia, bowiem wówczas wystąpiły u niego takie objawy chorobowe jak bardzo silny ból głowy, dreszcze oraz osłabienie. Od początku tygodnia w samoizolacji są też profilaktycznie wszyscy ci zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego, którzy nie przechodzili zakażenia SARS-CoV-2 w trakcie okresu przygotowawczego" - czytamy w komunikacie gdańskiego klubu.

Winiarski we wtorkowy wieczór stracił także węch i smak. Osoby, które nie przechodziły koronawirusa czekają teraz na kontakt od Inspekcji Sanitarnej. Prawdopodobnie testy na obecność SARS-CoV-2 będą miały wykonane do końca tego tygodnia. 

Klub jednocześnie apeluje do wszystkich osób, które miały kontakt z trenerem Michałem Winiarskim o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą przede wszystkim podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe.

Zobacz takżeSiatkówka. PlusLiga. Czy Bartosz Filipiak wygrał walkę z Dusanem Petkoviciem? "Każdy z nas będzie miał swoje pięć minut"
Zobacz także: Siatkówka. PlusLiga. VERVA - Trefl. Stołeczni dalej na kwarantannie. Mecz z gdańszczanami przełożony

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Tomaszewski zachwycony nagrodami Lewandowskiego. "To jeden z najszczęśliwszych dni polskiego futbolu"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×