Tauron Liga. Bielszczanki w pościgu za pierwszą czwórką odprawiły legionowianki

Zespół BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała pokonał w zaległym meczu 8. kolejki Tauron Ligi DPD Legionovię Legionowo 3:1. Tylko w pierwszym secie seria w polu zagrywki Różański powstrzymała bielszczanki przed wygraniem tego spotkania w trzech partiach.

Piotr Woźniak
siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała
W Legionowie w zaległym spotkaniu 8. kolejki TAURON Ligi legionowianki podejmowały zespół z Bielska-Białej. W wyjściowym składzie gospodyń doszło do jednej zmiany, Maję Tokarska wyręczyła bowiem Paulina Majkowska. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka w pierwszym secie bardzo skutecznie grały blokiem i gdy atak Stafford zatrzymała Aleksandra Kazała o czas poprosił Alessandro Chiappini (4:9). Momentem przełomowym w tej partii była obrona Klaudii Kulig i dwa asy serwisowe Olivii Różański, po których karta odwróciła się (17:14). Liderka gospodyń "ustawiła" premierowego seta, którego atakiem ze środka zamknęła Stafford (25:20).

Dobre otwarcie drugiej odsłony bielszczanki zawdzięczają bezkompromisowym atakom młodej Weroniki Szlagowskiej (2:0). Dość niepewną postawę w przyjęciu przyjezdnych zweryfikowała Jessica Rivero, której zagrywki z wyskoku pozwoliły DPD Legionovii Legionowo wyrównać na po 11. Tym razem jednak, nauczone doświadczeniem sprzed kilkunastu minut, zawodniczki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała znalazły na to receptę i przedłużały kolejne akcje, na skrzydłach dysponując większą siłą ognia (15:19). Z piłki wystawionej z 10. metra z pełną fantazją uderzyła Szlagowska, kończąc tym samym drugą partię (20:25).

Gospodynie ani się obejrzały, a po zmianie stron już musiały gonić wynik. Po "zdrapce" Dominiki Witowskiej zrobiło się 5:10. Legionowianki próbowały wybijać piłkę po bloku w aut, ale zawsze tuż przed nimi wyrastały ręce skrzydłowych i to blokujące z Bielska-Białej były górą w tej rywalizacji (7:15). Set numer trzy w ekspresowym tempie padł łupem gości (16:25).

Gra zupełnie nie kleiła się legionowiankom, rywalki czytały zamiary gospodyń niczym otwartą książkę. Przegrywając 5:7, po wejściu Darii Szczyrby i Diany Dąbrowskiej, ich koleżanki próbowały pobudzać się okrzykami i reakcjami na boisku, ale na niewiele się to zdało. Kilka błędów własnych, w tym nieczyste odbicie były jak podanie ręki zespołowi z Bielska-Białej (12:15). Piłkę meczową dał bielszczankom atak z drugiej linii Szlagowskiej, a formalności dopełniła Witowska (15:25).

DPD Legionovia Legionowo - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (25:20, 20:25, 16:25, 15:25)

DPD: Souza, Rivero, Stafford, Majkowska, Grabka, Różański, Lemańczyk (libero) oraz Matejko, Dąbrowska Diana, Tokarska, Szczyrba, Zdovc Sporer
BKS: Kazała, Świrad, Orvosova, Witowska, Szlagowska, Gajewska, Drabek (libero) oraz Kossanyiova, Drużkowska, Wawrzyniak oraz Dąbrowska Dagmara

MVP: Kinga Drabek (BKS BOSTIK Bielsko-Biała)