PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nieposkromiona. Indykpol AZS Olsztyn groźny tylko na starcie

Trwa seria zwycięstw lidera PlusLigi. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:0 Indykpol AZS Olsztyn. Przeciwnik sprawił jej najwięcej problemów w pierwszym secie.

siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA wygrała 19. mecz w sezonie i po świętach Bożego Narodzenia będzie mogła zamknąć siatkarską jesień z okrągłą liczbą 20 zwycięstw. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla od początku rozgrywek znajduje sposób na pokonanie każdego przeciwnika. We wtorek odwiedziła Indykpol AZS Olsztyn, z którym nie przegrała w już 15 spotkaniach z rzędu od 2015 roku. Piękne passy zostały przedłużone.

Olsztynianie nie zamierzali statystować i tylko przyglądać się grze lidera. W pierwszym secie objęli prowadzenie 18:15 i zmusili Nikolę Grbicia do zażądania przerwy. Po powrocie na boisko ZAKSA żwawo doprowadziła do remisu 20:20, ale wygranie partii było nadal wymagającym wyzwaniem. Faworyt rozstrzygnął ją w walce na przewagi, a atak na 27:25 wykonał Kamil Semeniuk.

AZS pokazał kilka argumentów, którymi mógł sprawić problem gościom. Przy 71 procentach pozytywnego przyjęcia drużyna nieźle atakowała ze skrzydeł. Ruben Schott, Wojciech Żaliński czy Damian Schulz byli trudni do zatrzymania. Odpór dał Kamil Semeniuk, dzięki którego sprytnym reakcjom w kontratakach ZAKSA prowadziła 5:1 w drugim secie. Przyjezdni stopniowo budowali przewagę i zaczęli kontrolować wydarzenia na boisku. Po aż siedmiu punktach kędzierzynian z rzędu zrobiło się 21:10, a na końcu partii 25:17.

W trzecim secie ZAKSA uciekła od wyniku 3:3 na 7:4. Ponownie piłka trafiała do Kamila Semeniuka, a i Łukasz Kaczmarek wymierzył swoimi atakami boisko oraz blokami uprzykrzał grę przeciwnikom. Po stronie początkowo walecznych gospodarzy zaczęły mnożyć się pomyłki, a i pojawiło się pewne zniechęcenie wynikające z niemal nieustannego prowadzenia kędzierzynian. W punktowanie olsztynian włączył się Aleksander Śliwka i ZAKSA zamknęła mecz wygraną 25:16 w trzecim secie. AZS przegrał 0:3 i na zwycięstwo w hali Urania czeka już ponad miesiąc.

Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (25:27, 17:25, 16:25)

AZS: Schulz, Żaliński, Terjomenko, Stępień, Schott, Concepcion, Gruszczyński (libero) oraz Andringa, Kapica, Droszyński, Poręba, Ciunajtis (libero)

ZAKSA: Rejno, Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Zatorski (libero) oraz Staszewski, Kluth, Prokopczuk, Banach (libero)

MVP: Benjamin Toniutti (ZAKSA)