Tauron Liga: trzy sety, dwa pościgi. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wygrał w Pile

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonał 3:0 Eneę PTPS Piła. W pierwszym i w trzecim secie postawił na swoim po odrobieniu wyraźnej straty do ostatniego zespołu w tabeli Tauron Ligi.

siatkarki Pałacu Bydgoszcz WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Pałacu Bydgoszcz
Konfrontacja w Pile zamknęła rok w Tauron Lidze. Przewrotu w tabeli siatkarki nie mogły już spowodować. Ani gospodynie, ani przyjezdne nie miały możliwości poprawienia pozycji, ale przynajmniej mogły zbliżyć się do wyprzedzających je drużyn.

W pierwszej rundzie obie drużyny miały piłkę setową. Enea PTPS Piła zmarnowała nie tylko szansę na zakończenie partii, ale również wypracowaną wcześniej przewagę. Pałac zachował więcej zimnej krwi, a wynik 24:25 odwrócił na 27:25 dzięki atakowi Eweliny Żurowskiej, serwisowi Magdaleny Mazurek oraz błędowi Patrycji Gądek.

Pilanki jeszcze rozpamiętywały niepowodzenia, a zbudowane pierwszym pościgiem siatkarki Pałacu już cieszyły się znacznym prowadzeniem w drugim secie. Pole manewru trenera przegrywającego zespołu było małe, ponieważ w kadrze gospodyń było zaledwie 10 zawodniczek. Bydgoszczanki potrafiły zarządzać wynikiem i wygrały tę partię bez historii 25:13.

Historia trzeciego seta była podobna do pierwszego. Przez większą część rywalizacji prowadziła drużyna z Wielkopolski. Najpierw 9:5, później 19:16, a nawet 23:20. Pałac poderwał się ponownie do pościgu, doprowadził do walki na przewagi, a w niej po obronieniu piłki setowej, wykorzystał siódmą ze swoich i wygrał 33:31. W trudnym momencie dobre wejście w pole serwisowe zaliczyła Paulina Reiter. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Regiane Bidias, która zdobyła 24 punkty.

Enea PTPS Piła - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:3 (24:26, 13:25, 31:33)

PTPS: Pelczarska, Wystel, Gawlak, Bartkowska, Gądek, Ponikowska, Bodasińska (libero), Pawłowska (libero) oraz Łyszkiewicz

Pałac: Żurowska, Różyńska, Lijewska, Bidias, Ziółkowska, Mazurek, Jagła (libero) oraz Dascalu, Hawryła, Reiter, Michalewicz

MVP: Regiane Bidias (Pałac)