Liga rosyjska. Zenit Kazań znów przegrał. Trwa "czarna" seria Bartosza Bednorza

W 18. kolejce Superligi Zenit Kazań przegrał 0:3 z Dynamem Moskwa i zanotował już piątą porażkę w tym sezonie. Znów słabo zaprezentował się Bartosz Bednorz, który dramatycznie obniżył loty. Ale to samo można powiedzieć o całym zespole z Kazania.

Joanna Wyrostek
siatkarze Zenitu Kazań Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
Była to druga porażka Zenita Kazań z Dynamem Moskwa w ciągu ostatnich trzech dni, bo oba zespoły przed 18. kolejką rozegrały zaległy mecz z 6. rundy. Dynamo zwyciężyło w nim 3:1, a w dzisiejszym spotkaniu nie oddało nawet seta. Po pierwszym meczu cała krytyka skupiła się na Bartoszu Bednorzu, który został publicznie zrugany przez Władimira Aleknę za postawę w ostatnich tygodniach. Forma Polaka rzeczywiście jest bardzo słaba, ale to samo można powiedzieć o całym zespole z Kazania.

Mecz 18. kolejki tylko potwierdził, że  Zenit jest w kryzysie, jakiego nie pamiętają najstarsi kibice zespołu.
Niestety, polski przyjmujący i tym razem nie zaprezentował się na miarę swoich możliwości. Rozegrał 3 sety, zdobył 13 punktów przy słabej, 36 - procentowej skuteczności w ataku. Nie popisał się też w przyjęciu zagrywki i popełniał sporo błędów własnych. Jeszcze gorzej wypadł Maksim Michajłow, który zaliczył zaledwie 6 z 19 ataków i zakończył mecz z kompromitującą, jak na gracza tej klasy, skutecznością na poziomie 32 procent.

Z trójki skrzydłowych statystycznie najlepiej wypadł Earvin Ngapeth. Francuzowi naliczono 50 - procentową skuteczność w ofensywie, przyjmował lepiej od Polaka i dobrze serwował. W Dynamie ze względu na obowiązki reprezentacyjne zabrakło Cwetana Sokołowa, ale zespół z Moskwy i bez niego udowodnił, że w tym sezonie jest jednym z głównym kandydatów do zdobycia mistrzostwa. Pod jego nieobecność najwięcej punktów dla Dynama - 16 - zdobył Romanas Szkuljawiczus.

Z kolei drugi Polak w lidze rosyjskiej Maciej Muzaj, wciąż zmagający się z kontuzją pleców, rozpoczął mecz 18. kolejki w kwadracie dla rezerwowych. Po drugim secie pojawił się jednak na boisku i został już do końca. Polski atakujący pomógł drużynie w odniesieniu cennego zwycięstwa, a Ural Ufa nie miał większych problemów z pokonaniem Jeniseja Krasnojarsk i pewnie usadowił się w górnej części tabeli.

Wyniki 18. kolejki Superligi

Lokomotiw Nowosybirsk - Zenit Sankt Petersburg 0:3 (20:25, 12:25, 15:25)

Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Fakieł Nowy Urengoj 2:3 (16:25, 22:25, 25:23, 25:22, 12:15)

Gazprom-Jugra Surgut - Dynamo LO 3:2 (23:25, 25:23, 22:25, 25:21, 17:15)

Ural Ufa - Jenisiej Krasnojrask 3:1 (27:25, 22:25, 25:23, 25:18)

Neftjanik Orenburg - Kuzbass Kemerowo 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 27:29)

Gubernija Niżny Nowogród - Biełogorie Biełgorod 3:1

Zenit Kazań - Dynamo Moskwa 0:3 (25:20, 25:20, 25:22)

14. Dynamo LO 3-12 18-34 11

Czytaj też: [urlz=/siatkowka/919133/szokujace-doniesienia-z-wloch-ekipa-magdaleny-stysiak-rozwaza-wycofanie-sie-z-gr]Szokujące doniesienia z Włoch. Ekipa Magdaleny Stysiak rozważa wycofanie się z gry w Lidze Mistrzyń

[/urlz]Siatkówka. Wybili się ponad przeciętność. Gwiazdy "egzotycznych" siatkarsko krajów

Czy Bartosz Bednorz zostanie w Zenicie Kazań na kolejny sezon?