Tauron Liga: Liderki umacniają pozycję. Szybkie trzy sety Developresu SkyRes z BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Po wtorkowej domowej porażce siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w półtorej godziny rozprawiły się z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 3:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Kiera van Ryk.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Tak jak przypuszczano, podopieczne Stephane Antigi wtorkową porażkę z Grot Budowlanymi Łódź ekspresowo odreagowały w sobotnie popołudnie mierząc się z BKS-em BOSTIK.

Po około 10 minutach od pierwszego gwizdka sędziego rzeszowianki zaczęły już narzucać swoje tempo, co rzutowało na tablicę wyników. Pierwsza trzypunktowa różnica (12:9) została szybko zniwelowana przez punktowe zagrania Aleksandry Kazały oraz Martyny Świrad (13:13), jednak gdy w polu serwisowym pojawiła Alexandra Lazić, rozstrzygnęły się losy seta.

Przy serwisie rzeszowskiej przyjmującej gospodynie zrobiły aż 10 punktów w serii, a spora zasługa w tym samych bielszczanek. Przyjezdne popełniły mnóstwo błędów co sprawiło, że seta skończyły z ratiem +1 (15:25).

W drugiej partii początek wskazywał na powtórkę. Mocne zbicia Jeleny Blagojević i Kiery van Ryk narzucały presję na BKS, a odpowiedzią były bardzo dobre ataki Gabrieli Orvosovej. Jednak i rzeszowianki nie ustrzegły się błędów. Od wyniku 10:10 zaczęły je popełniać nagminnie, przez co gra zaczęła toczyć się punkt za punkt z minimalnym prowadzeniem bielszczanek. Te jednak nie wytrzymały w decydującej fazie seta. Szalę zwycięstwa na stronę liderek Tauron Ligi przeciągnęła Van Ryk (25:22).

Rozpędzone rzeszowianki mocno otworzyły również trzeciego seta (4:1), lecz nie zraziły tym bielszczanek. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka dzięki dobremu blokowi wyrównały wynik (6:6). Dopiero po dłuższej chwili rzeszowianki zaczęły na nowo budować przewagę kiwkami Blagojević, gdzie pokazały determinację w jak najszybszym zakończeniu meczu (17:12). Raz zdobytej przewagi zawodniczki Developresu nie wypuściły do końca i choć w końcówce BKS dzielnie bronił meczowych, pewnie wygrały 25:21 i cały mecz 3:0.