Tauron Liga: E.Leclerc Radomka Radom zdobyła komplet punktów. Dostała też nauczkę

E.Leclerc Moya Radomka Radom zdemolowała rywalki w dwóch setach i prowadziła wyraźnie w trzeciej partii. Faworytki nie potrafiły szybko zamknąć meczu i o zwycięstwo 3:1 z Jokerem Świecie musiały się jeszcze mocno postarać.

siatkarki  ELeclerc Moya Radomka Radom PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: siatkarki E.Leclerc Moya Radomka Radom
Joker Świecie jest najgorszym klubem Tauron Ligi pod względem wyników we własnej hali. Beniaminek stracił już dziewiątą szansą na odniesienie pierwszego w elicie zwycięstwa u siebie. Jego przeciwnikiem była E.Leclerc Moya Radomka Radom, którą każda wygrana przybliża do miejsca na podium na koniec sezonu zasadniczego. W grudniu drużyna z Mazowsza bez problemu rozprawiła się z Jokerem 3:0 i również w niedzielę zdobyła komplet punktów.

Radomianki rozpoczęły rewanż skoncentrowane i wyglądało na to, że nie zlekceważyły przeciwnika. W grze faworytek nie było nonszalancji, a skupienie na konsekwentnym punktowaniu. Radomka wygrała pierwszego seta 25:12. W jej podstawowym składzie była Samara Rodrigues de Almeida - Brazylijka zakontraktowana na późnym etapie sezonu.

Druga partia nie przyniosła przełomu. Siatkarska demolka trwała w najlepsze. Po kilku minutach równowagi Radomka ponownie wrzuciła wyższy bieg i uciekła Jokerowi. Ponad 70 procent pozytywnego przyjęcia sprawiało, że Katarzyna Skorupa mogła komfortowo kierować piłki do swoich atakujących. To, że najwięcej trafiało do Bruny Honorio i Janisy Johnson, nie powinno dziwić. Obie siatkarki walczą o najwyższe miejsca w rankingu punktujących ligi. Johnson zaatakowała jako ostatnia w rundzie na 25:16.

Trener Wojciech Kurczyński szukał dobrego ustawienia i sięgał po rezerwowe, ale żadna z jego podopiecznych nie przekraczała 50 procent skuteczności w ataku. Również w innych statystykach różnica była kolosalna. Dopiero w trzecim secie, trochę z zaskoczenia, Joker wprowadził zamęt po stronie zbyt rozluźnionych rywalek. Beniaminek odrobił stratę z 4:8 i wyszedł na prowadzenie. Zaczął serwować, zaczął blokować, a w Radomce nastąpiła kumulacja błędów. Dotąd "nieobecne" świecianki wygrały trzeciego seta 25:22.

Radomka dostała nauczkę od gospodyń i dopiero w czwartym secie zamknęła mecz wynikiem 25:17. Tym razem to przyjezdne odwróciły wynik, a po odzyskaniu prowadzenia wypunktowały zdemobilizowane siatkarki Jokera.

Joker Świecie - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (12:25, 16:25, 25:22, 17:25)

Joker: Wenerska, Skrzypkowska, Jurczyk, Sikorska, Kukulska, Brzoska, Nowak (libero), Nowacka (libero) oraz Urbanowicz, Marcyniuk, Kowalska, Muszyńska, Urban

Radomka: Johnson, Bałucka, Honorio, Samara, Łukasik, Skorupa, Witkowska (libero) oraz Twardowska, Zaborowska

12 Enea PTPS Piła 4 22 1 21 11:64

Czy E.Leclerc Moya Radomka Radom zakończy sezon zasadniczy na podium w tabeli Tauron Ligi?