Tauron Liga: Joker Świecie wygrał mecz na dnie. Poznaliśmy spadkowicza

Przedostatni w tabeli Joker Świecie odniósł zdecydowane zwycięstwo 3:0 z ostatnim Eneą PTPS-em Piła. Tym wynikiem beniaminek zapewnił sobie utrzymanie w Tauron Lidze, a uznany klub z Wielkopolski żegna się z elitą.

siatkarki Jokera Świecie PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: siatkarki Jokera Świecie
Od początku rozgrywek punktowanie w Tauron Lidze nie wychodziło ani jednym, ani drugim. Zbliża się koniec sezonu zasadniczego i Joker Świecie grał o pierwsze zwycięstwo we własnej hali od czasu awansu do elity, a Enea PTPS Piła o pierwsze w rozgrywkach na wyjeździe. Pewne było, że siatkarki jednego z zespołów przerwą niemoc. Przełamanie kosztem sąsiada w tabeli było ostatnią nadzieją.

Joker czuł się na boisku coraz pewniej, im dłużej trwał mecz. Już w pierwszym secie, zakończonym wynikiem 25:19, zarysowała się jego przewaga w ataku. Druga partia to już siatkarska demolka i dominacja beniaminka w każdym elemencie. Wynik 25:9 nie pozostawiał wątpliwości. Najwięcej punktów zdobywała Joanna Sikorska, a Oliwia Urban i Natalia Skrzypkowska utrudniały grę rywalkom swoimi zagrywkami. Pilanki nie potrafiły realnie zagrozić pewnym z działaniu gospodyniom. Jednostronny pojedynek został zamknięty wygraną Jokera 25:14 w trzecim secie.

Po porażce 0:3 klub z Piły nie ma możliwości opuszczenia ostatniego miejsca w tabeli. Między nim a Jokerem są trzy zwycięstwa i dziewięć punktów różnicy. Enea PTPS może jeszcze zlikwidować ten dystans przed końcem sezonu zasadniczego, ale nawet w razie trzech zwycięstw po 3:0 będzie mieć gorszy stosunek setów niż Joker. Drużyna z Wielkopolski borykała się z różnymi problemami i żegna się z Tauron Ligą.

Joker Świecie - Enea PTPS Piła 3:0 (25:19, 25:9, 25:14)

Joker: Wenerska, Skrzypkowska, Jurczyk, Sikorska, Urban, Brzoska, Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Urbanowicz, Kowalska, Muszyńska

PTPS: Pelczarska, Gądek, Gawlak, Bartkowska, Łyszkiewicz, Ponikowska, Bodasińska (libero) oraz Wystel, Pawłowska (libero)

MVP: Oliwia Urban (Joker)