Liga Mistrzyń. Niespodzianka w Busto Arsizio. Włoszki pokonały faworyzowany zespół z Turcji

Zawodniczki Unet E-Work Busto Arsizio sprawiły niespodziankę w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń. Włoszki pokonały Eczacibasi VitrA Stambuł 3:1 i do awansu do najlepszej czwórki potrzebują już tylko dwóch setów.

Arkadiusz Dudziak
siatkarki Eczacibasi Vitry Stambuł Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Eczacibasi Vitry Stambuł
To siatkarki Eczacibasi VitrA Stambuł można było uznać za faworytki meczu przeciwko Unet E-Work Busto Arsizio. Zawodniczki z Turcji w cuglach wygrały swoją grupę w Lidze Mistrzyń, ani razu nie schodziły z boiska pokonane. Z kolei ekipa z Włoch awansowała do ćwierćfinału rzutem na taśmie ogrywając w ostatnim meczu z SSC Palmberg Schwerin.

Od samego początku pierwszego seta Włoszki miały kontrolę nad przebiegiem gry. Szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Zawodniczki z Turcji walczyły, ale nie były w stanie odrobić dystansu dzielącego ich od rywalek.

Druga odsłona meczu była niemal lustrzanym odbiciem pierwszej. Turczynki już na samym początku wypracowały sobie pokaźną zaliczkę. Gospodynie walczyły, ale nie przyniosło to pożądanego skutku. Przyjezdne doprowadziły do remisu w całym spotkaniu. Kolejna partia na samym początku była zdecydowanie bardziej zacięta. Z czasem jednak coraz większą przewagę zaczęły budować zawodniczki z Busto Arsizio. Końcówka należała już do nich i ten set także padł ich łupem.

Ostatni set rozpoczął się po myśli ekipy ze Stambułu, która wypracowała sobie niewielką przewagę nad przeciwniczkami. Włoszki powróciły jednak do kapitalnej gry z końcówki poprzedniej partii. Prowadziły już nawet sześcioma punktami. Turczynki były jednak w stanie zebrać się do walki i w końcówce doprowadziły do remisu. Po grze na przewagi lepsze okazały się gospodynie i to one zapisały na swoim koncie wygraną w tym spotkaniu.

Najwięcej punktów po stronie zwycięskiej drużyny zdobyła Camilla Mingardi, która wywalczyła 19 punktów. Z kolei aż 30 "oczek" po drugiej stronie siatki zdobyła Tijana Bosković. Rewanż odbędzie się 4 marca w Stambule. Turczynki do awansu potrzebują zwycięstwa 3:0 lub 3:1 i wygranej w złotym secie. Włoszkom wystarczą z kolei dwie wygrane partie.

Unet E-Work Busto Arsizio - Eczacibasi VitrA Stambuł 3:1 (25:19, 15:25, 25:17, 28:26)

Busto: Poulter, Olivotto, Gennari, Gray, Mingardi, Stevanović, Leonardi (libero) oraz Piccinini

Eczacibasi: Bosković, Arici, Sahin, Guveli, Mirković, Yildirim, Akoz (libero) oraz Rigdon