Liga Mistrzów. Znakomita oglądalność hitowego półfinału Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w środę rywalizowała w półfinale Ligi Mistrzów i wywalczyła awans, pokonując Zenit Kazań. Jerzy Mielewski, dziennikarz Polsatu Sport, zdradził, jaka była oglądalność tego meczu.

Dominika Pawlik
siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle W środku Paweł Zatorski (libero) WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W środku Paweł Zatorski (libero)
Po wspaniałym występie w Kazaniu, gdzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła z nie lada opresji, broniąc piłek meczowych, wygrała z Zenitem po tie-breaku, kibice mocno zainteresowali się rewanżem.

Tamten wynik sprawiał, że ZAKSA była w świetnej sytuacji. Każde zwycięstwo dawało jej finał. Zenit Kazań musiał wygrać za trzy punkty lub w tie-breaku, by doprowadzić do złotego seta. Rosyjska drużyna musiała bronić piłek meczowych. Nie przegrała jednak ani 1:3, ani 2:3. Odbudowała się i triumfowała 3:2..

ZAKSA zachowała jednak zimną krew i to, czego nie udało się wykorzystać w czwartym i piątym secie, wyszło tak, jak trzeba w złotym secie. Kędzierzynianie, jako trzecia drużyna po PGE Skrze Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów, zagrają w finale Ligi Mistrzów.

Okazuje się, że starcie to cieszyło się ogromną popularnością. Średnio w trakcie trzech godzin widowiska, oglądalność wynosiła 472 tysiące. Natomiast w najciekawszych momentach sięgała nawet 700 tysięcy widzów.

Finał z udziałem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino odbędzie się 1 maja w Weronie.

Liga Mistrzów. Kiedy, gdzie i w jakiej formule zostanie rozegrany SuperFinał? Odpowiadamy!
Liga Mistrzów. Co to był za horror! Niemal trzygodzinny bój, ogromne emocje i historyczny awans ZAKSY do finału

Czy oglądałaś/-eś półfinał z udziałem ZAKSY?