Liga Narodów: Amerykanki nadal bezbłędne. Rywalki zmiecione z boiska

Po poniedziałkowych meczach już tylko reprezentacja USA ma komplet punktów w tabeli Ligi Narodów. Im dłużej trwało jej wygrane 3:0 spotkanie, tym mniej do powiedzenia na boisku miały siatkarki z Serbii.

reprezentantki USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentantki USA
Amerykanki były lepsze od przeciwniczek z Bałkanów w każdym elemencie. Największa ich przewaga była widoczna w ataku, mimo statystycznie mniej dokładnego przyjęcia. Po kilkanaście punktów dla reprezentacji USA zdobyły Jordan Thompson, Michelle Bartsch-Hackley oraz Haleigh Washington. W Serbii dwucyfrowym wynikiem mogła pochwalić się tylko Katarina Lazović.

Turcja rozegrała drugi zwycięski tie-break. Na inaugurację w Lidze Narodów rozstrzygnęła na swoją korzyść pięciosetowy mecz z Serbią, a po trzydniowej przerwie pokonała 3:2 Kanadę. Drużyna z Ameryki Północnej pokazała pazur i zdobyła premierowy punkt w Rimini. Była lepsza od Turcji w pierwszym i w czwartym secie, a także stawiała opór w decydującym. Najwięcej - 27 punktów zdobyła znana z polskich hal atakująca Kiera van Ryk.

Na zakończenie dnia w Lidze Narodów doszło do konfrontacji reprezentacji Rosji i Włoch. Przed nią wyżej stały notowania przyjezdnych niż gospodyń, które w Rimini zdobyły dotąd tylko jeden punkt w meczu z Polkami. Nie bez problemu, ale Rosja wywiązała się z roli faworyta i zwyciężyła 3:0 po wyrównanych setach.