Liga Narodów: Holandia pokonana przed starciem z Polską. Persowie są rozpędzeni

Reprezentacja Holandii będzie ósmym przeciwnikiem Polski w Lidze Narodów. W przeddzień tego meczu co prawda dzielnie powalczyła, ale przegrała 0:3 z Brazylią. W trzech setach zwyciężyli Włosi oraz Persowie.

reprezentacja Holandii siatkarzy Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Holandii siatkarzy
Holandia pokonała dotąd tylko jednego przeciwnika w rozgrywkach, a Brazylia zeszła przegrana z boiska tylko raz. Pomarańczowi starali się przeciwstawić mocnemu kandydatowi do awansu do etapu finałowego i w kilku fragmentach meczu wywarli na nim presję. Canarinhos poradzili sobie i odnieśli wygraną 3:0. Nie był to spacerek, jednak wynik nie pozostawia złudzeń, która reprezentacja była lepsza.

Włochy po raz pierwszy w edycji Ligi Narodów odniosły dwie wygrane z rzędu. Zwycięstwo 3:0 z Argentyną pozwoliło wyprzedzić pokonanego przeciwnika w tabeli. Italia była wyraźnie lepsza od Albicelestes w bloku i w polu serwisowym. Dzięki tym elementom osiągnęła przewagę w meczu, w którym siła ataku obu reprezentacji była podobna. 18 punktów zdobył Alessandro Michieletto, największym wsparciem dla niego był Francesco Recine.

Wynikiem 3:0 zakończył się również mecz Iranu z USA. Rozpędzeni Persowie są posiadaczami najdłuższej serii zwycięstw w Lidze Narodów. Poradzili sobie z pięcioma przeciwnikami z rzędu i po wcześniejszym falstarcie zaczynają pukać do czołówki. Amerykanie stawiali opór, a w trzecim secie wydawali się być na dobrej drodze do przedłużenia spotkania, jednak siła ataku i serwisu Iranu okazała się dla nich zbyt duża.