Liga Narodów. Ciekawiej było na... ławce rezerwowych niż na boisku. Twitter po meczu Polska - Holandia

Kolejny mecz odhaczony. Pewne siódme zwycięstwo w Lidze Narodów polskich siatkarzy stało się faktem. Polacy pokonali reprezentację Holandii 3:0. Komentatorzy na Twitterze nie zawiedli.

Krzysztof Sędzicki
Na zdjęciu (od lewej): Maciej Muzaj, Mateusz Bieniek i Aleksander Śliwka Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu (od lewej): Maciej Muzaj, Mateusz Bieniek i Aleksander Śliwka
Większą niewiadomą niż to, czy Biało-Czerwoni wygrają to spotkanie, był skład, jaki desygnuje do gry trener Vital Heynen. Tym razem nasz szkoleniowiec postawił na Grzegorza Łomacza, Macieja Muzaja, Aleksandra Śliwkę, Tomasza Fornala, Karola Kłosa, Mateusza Bieńka i Pawła Zatorskiego.

Ten skład zbił Holandię w trzech setach - do 14, 17 i 16. Łącznie siatkarze Oranje zdobyli 47 punktów. Tymczasem Łukasz Jachimiak, dziennikarz Sport.pl, zauważył, że w rankingu meczów, w których rywale zdobywają najmniej punktów, trzy pierwsze miejsca zajmują spotkania z udziałem reprezentacji Polski.

Z kolei nasz kolega redakcyjny Maciej Piasecki dorzucił do tej statystyki jeszcze mecze, w których rywale przekroczyli 20 punktów w setach.

Tymczasem na ławce rezerwowych reprezentacji Polski trwała znakomita zabawa. Fabian Drzyzga wziął się za rysowanie na tablicy trenera Heynena. Z tego, co zauważyła dziennikarka TVP Sport, Sara Kalisz, widnieje tam napis "Vital out".

"Czy jest jakiś większy pewniak do olimpijskiego złota na świecie?" - pyta Łukasz Zarzeczny z TVP Sport.

A Maciej Walasek, dziennikarz Radia ZET, ma dość niecodzienną propozycję. Kto wie, być może dzięki temu mecze ze światowymi średniakami będą ciekawsze?

Pracujący dla "Super Expressu" Marek Żochowski odnalazł w internecie zdjęcie, na którym Aleksander Śliwka uchwycony został w nietypowej pozycji dla siatkarza.

Na koniec z przymrużeniem oka. Wykres pokazujący, kto jest faworytem do wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Tokio na pozycji atakującego.