Liga Narodów. Tylko bez jednego mistrza świata. Tak zagramy z Brazylią

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

Przed reprezentacją Polski jedno z najważniejszych spotkań w tegorocznej Lidze Narodów. W piątek Biało-Czerwoni zagrają z Brazylią, która w Rimini, podobnie jak nasz zespół, przegrała tylko jedno spotkanie.

W tym artykule dowiesz się o:

Do tej pory Brazylijczycy świetnie sobie radzili w rozgrywkach Ligi Narodów. Po pewnych triumfach nad Argentyną, USA i Kanadą zaliczyli wpadkę z Francją. W tym starciu nie zdobyli nawet seta. Jednak później odbili się i zwyciężyli z Japonią, Serbią, Holandią oraz Bułgarią. Oddając seta tylko tym drugim.

Podobną drogę do 8. kolejki zmagań mieli Biało-Czerwoni. Po pewnych wygranych spotkaniach z Włochami i Serbami, polegli ze Słowenią (1:3). Później bez większych problemów odprawili Australię, USA, Rosję, Bułgarię oraz Holandię. Po secie podarowali tylko Serbom i Sbornej.

Trener Vital Heynen wymienił skład na starcie z Brazylią, zastępując czterech zawodników. Mecz zza band obejrzą Maciej Muzaj, Tomasz Fornal, Karol Kłos oraz Norbert Huber. Zabraknie więc tylko jednego mistrza świata (z 2014 i 2018 roku), Kłosa.

Oznacza to, że do meczowego składu powrócą Wilfredo Leon, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski i Bartosz Bednorz. Początek meczu z Brazylią o godz. 21:00.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Brazylią:

Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Kamil Semeniuk, Damian Wojtaszek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Wilfredo Leon, Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski.

Czytaj też: Liga Narodów. Holandia była tłem. Kolejne miażdżące zwycięstwo Polaków Liga Narodów. Piątkowi rywale Polaków rozgromili Bułgarów. Japończycy z kolejną wygraną

Czy reprezentacja Polski wygra z Brazylią?