Liga Narodów. Jakub Kochanowski wbił gwoździa. Irańczycy mogli się tylko przyglądać [WIDEO]

Reprezentacja Polski zapewniła sobie grę w Final Four Ligi Narodów. Biało-Czerwoni pokonali we wtorek Iran 3:0. W trakcie spotkania popisywali się efektownymi akcjami. Jedna z nich była autorstwa Jakuba Kochanowskiego.

Mateusz Kozanecki
Atak Jakuba Kochanowskiego Twitter / Volleyball World / Atak Jakuba Kochanowskiego
Podopieczni Vitala Heynena po raz piąty z rzędu wygrali 3:0. Tym razem bez trudu pokonali reprezentację Iranu, której w tegorocznej Lidze Narodów wiedzie się nie najlepiej.

W pierwszym secie, przy stanie 22:20 dla Polski, zagrywał Amir Ghafour. Dobrze w przyjęciu spisał się Damian Wojtaszek, piłka następnie trafiła do występującego w roli kapitana drużyny Grzegorza Łomacza.

Ten wystawił piłkę Jakubowi Kochanowskiemu. 23-letni środkowy popisał się kapitalną akcją. Uderzył niemal idealnie w linię trzeciego metra. Irańczycy ruszyli do bloku, ale nie zdążyli się ustawić. Mogli jedynie przyglądać się, jak Polacy dopisują do swojego dorobku kolejny punkt.

Zrobiło się 23:20, po czym Polacy dołożyli kolejne dwa punkty i w setach prowadzili już 1:0. W kolejnej partii również wygrali do 20, a w trzeciej pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie 16 "oczek".

Na zakończenie fazy zasadniczej Polacy zagrają z Francją. Ten mecz odbędzie się w środę, 23 czerwca o godz. 15:00.