Trudne zadanie trenerów przed mistrzostwami. Skupiono się głównie na jednym elemencie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Katarzyna Wenerska (z lewej)
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Katarzyna Wenerska (z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Już 18 sierpnia rozpoczną się mistrzostwa Europy z udziałem reprezentacji Polski. Katarzyna Wenerska wskazała, która drużyna będzie najsilniejszym rywalem w fazie grupowej, a także na jakim aspekcie Biało-Czerwone skupiły się podczas przygotowań.

W tym artykule dowiesz się o:

Czwarte miejsce wywalczone na ostatnim turnieju sprawiło, że reprezentantki Polski miały zapewniony udział w tegorocznych mistrzostwach.

Biało-Czerwone trafiły do grupy B, która swoje mecze rozegra w bułgarskim Płowdiw. Rywalkami podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego będą Niemcy, Bułgaria, Czechy, Grecja oraz Hiszpania.

- Ciężko powiedzieć, która z reprezentacji będzie najtrudniejsza, teoretycznie wydawać się może że będą to Niemki, ale tak naprawdę to boisko wszystko zweryfikuje - powiedziała Katarzyna Wenerska w rozmowie z developres.rzeszow.pl.

ZOBACZ WIDEO: Anita Włodarczyk przeszła do historii igrzysk olimpijskich. "Jeżeli chodzi o polskich sportowców, to jestem numerem jeden"

Rozgrywająca przyznała, że sztab szkoleniowy miał trudne zadanie przed mistrzostwami związany z wyborem składu. - dokonali takiego, a nie innego wyboru zawodniczek i nie mi to oceniać - skomentowała Wenerska.

- Każdy z tych sparingów dał nam na pewno sporo materiału do analizy, miałyśmy trochę czasu, żeby na treningach poprawiać to, co na tych sparingach nie wyglądało najlepiej. Dużo czasu poświęcamy przede wszystkim na obronę, myślę że w tym elemencie możemy grać dużo lepiej - zakończyła reprezentantka Polski.

Polki pierwszy mecz na mistrzostwach rozegrają 19 sierpnia o godz. 20:30. Ich rywalkami będzie reprezentacja Niemiec.

Czytaj także:Reprezentanci Polski świętują. Wielki upał nie przeszkodził w historycznym osiągnięciu na MEJeśli nie Vital Heynen, to kto? Wśród Polaków jest jeden zdecydowany faworyt

Źródło artykułu: