Mistrzostwa Europy siatkarek. Zobacz tabelę po wygranej Polek

Za Polkami dwa z pięciu meczów w fazie grupowej mistrzostw Europy. Pokonanie Greczynek było zadaniem obowiązkowym dla podopiecznych Jacka Nawrockiego i wykonały je w trzech setach.

reprezentacja Polski siatkarek WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Grecja to najmniej doświadczona drużyna w grupie, której sukcesy na arenie międzynarodowej są bardzo skromne. W 2019 roku powróciła do mistrzostw Europy po blisko dwóch dekadach nieobecności i zajęła w nich 14. miejsce. Poprawić to osiągnięcie próbuje w trwającym turnieju. Na razie idzie jej jednak mało obiecująco.

Polska zwyciężyła 3:0 i jest to jej druga wygrana w turnieju. Biało-Czerwone w czwartek rozprawiły się 3:1 z Niemkami. W grupie znalazły się na pierwszym miejscu i czekają na odpowiedź Bułgarii w sobotnim spotkaniu z Hiszpankami.

Pierwsza partia była jednostronna, a Polska straciła pierwszy punkt po zdobyciu kolejnych siedmiu. Później kontrolowała wynik i nie zwyciężyła wysoko 25:16. W drugiej partii więcej walki oraz przedłużonych akcji, przez co podopieczne Nawrockiego musiały trochę popracować na wygraną 25:20. Szansa na zamknięcie meczu w trzecim secie została wykorzystana, zakończył się on wynikiem 25:19.

Biało-Czerwone posiadają komplet sześciu punktów i wyprzedzają między innymi Niemki oraz Czeszki. Spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 3:1 dla naszych zachodnich sąsiadek.