Mistrzostwa Europy siatkarek. "To była oczu kąpiel". Twitter po ekspresowej wygranej Polek

Polki pozwoliły Hiszpankom na zdobycie zaledwie 38 małych punktów w całym wygranym 3:0 meczu. Oglądający spotkanie pisali o kompletnej deklasacji i byli zbudowani przed kolejnymi spotkaniami mistrzostw Europy.

reprezentacja Polski siatkarek WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Niesiona wcześniejszymi trzema zwycięstwami reprezentacja Polski rozpoczęła pojedynek z Hiszpankami energicznie. Nie chciała powtórzyć złego startu z meczu przeciwko Czeszkom. Wcześnie wywalczona przewaga pozwoliła wygrać 25:15 w pierwszym secie. Mateusz Dukat zwracał uwagę na problem Hiszpanii w przyjęciu w tym secie.

Piotr Dadas zwracał z kolei uwagę na dobrze funkcjonujący blok podopiecznych Jacka Nawrockiego. "Polki pod siatką postawiły Hiszpankom prawdziwy mur a nie blok. Znakomity pierwszy set" - komplementował na Twitterze.

Profil "Polska Siatkówka" zaprezentował radość Polek ze zdobycia ostatniego punktu w pierwszym secie z perspektywy miejsc zajmowanych przez dziennikarzy i statystyków.

Przewaga reprezentantek Polski nad zawodniczkami z Półwyspu Iberyjskiego była nie do podważenia. Drugi set zakończył się wynikiem 25:15, a Biało-Czerwone nie traciły kontroli nad wydarzeniami. "Ten mecz to tzw. oczu kąpiel" - napisał Paweł Jaśkiewicz.

Krzysztof Sędzicki, dziennikarz portalu WP SportoweFakty, cieszył się z postawy zespołu przed meczem o pierwsze miejsce w grupie z Bułgarią. "Atmosferka jest, koncentracja jest, wygrana będzie" - napisał tuż przed zakończeniem trzeciego seta blokiem na 25:8.

"Bardzo dobry mecz naszych pań, ale ta trzecia partia to już kompletna deklasacja, na tym poziomie to się praktycznie nie zdarza w takim rozmiarze" - zwrócił uwagę Bartosz Adamski.

"Ładnie się nasze siatkarki przejechały po rywalkach" - podsumował Piotrek Świniarski z Radia Olsztyn.

Czy reprezentacja Polski zdobędzie medale mistrzostw Europy?