Mistrzostwa Europy siatkarek. Pierwsza drużyna pewna zwycięstwa w grupie

Turcja pokonała 3:0 Holandię i żadna reprezentacja nie zastąpi jej na pierwszym miejscu w tabeli. Niemki jeszcze walczą o jak najwyższą lokatę w grupie z reprezentacją Polski.

reprezentantki Turcji Getty Images / Alex Nicodim/Anadolu Agency / Na zdjęciu: reprezentantki Turcji
Pojedynek Holenderek z Turczynkami zapowiadał się najlepiej spośród popołudniowych meczów. Drużyny sąsiadowały ze sobą na najwyższych miejscach w grupie i przed mistrzostwami Europy były wymieniane wśród kandydatek do zdobycia medali. Na razie lepiej prezentują się siatkarki znad Bosforu, które zwycięstwem 3:0 w bezpośrednim meczu zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca.

Niemki walczą o jak najwyższe miejsce w grupie z udziałem reprezentacji Polski. Biało-Czerwonych nie wyprzedzą, mogą jeszcze awansować z drugiego miejsca. Są właśnie na tej lokacie po zwycięstwie 3:0 z dostarczycielkami punktów z Grecji. Drużyna z południa kontynentu zakończyła już fazę grupową z jednym punktem, dwoma setami wygranymi i 15 przegranymi.

Ciekawie rozpoczęła się rywalizacja Bośni i Hercegowiny z Belgią. Drużyna z Bałkanów osiągnęła wyraźną przewagę w pierwszym secie i ospałe faworytki musiały budzić się, żeby nie przedłużać meczu i wygrać 25:23. Belgia wyciągnęła lekcje i w pozostałych setach spokojniej zapewniła sobie zwycięstwo 3:0.

Starcie sąsiadek na mapie kontynentu Węgierek i Chorwatek potrwało najdłużej. Drużyna znad Adriatyku była gorsza w drugim secie i była to pierwsza przegrana przez nią partia w turnieju. Na razie również ostatnia - Chorwatki odzyskały kontrolę nad wydarzeniami i wygrały cały mecz 3:1.