Burza przed meczem! Tak Ukraińcy zareagowali na rosyjski hymn

Do niecodziennych scen doszło przed rozpoczęciem meczu Rosja - Ukraina w 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy. Ukraińscy fani oraz dziennikarze zszokowali swoim zachowaniem w trakcie rosyjskiego hymnu.

Artur Babicz
Artur Babicz
reprezentacja Ukrainy Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Ukrainy
Nic nie wskazywało na to, że przed meczem 1/8 finału mistrzostw Europy 2021 siatkarzy pomiędzy Rosją a Ukrainą dojdzie do takiej eskalacji emocji. Tak się jednak wydarzyło. Ukraińscy kibice oraz dziennikarze wyraźnie pokazali, co myślą o rosyjskim hymnie.

W momencie kiedy ten zaczął wybrzmiewać na hali, wszyscy Ukraińcy wstali i obrócili się plecami w kierunku boiska. W momencie kiedy hymn się skończył, ci się znów obrócili i rozpoczęli doping.

Rosja oraz Ukraina od 2014 roku pozostają w otwartym konflikcie. Wszystko za sprawą zbrojnej agresji Rosjan na Krymie. Szacuje się, że walki pomiędzy tymi dwoma krajami pochłonęły w ostatnich latach ponad 13 tys. ofiar śmiertelnych. Jak widać, konflikt przeniósł się również na areny sportowe.

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Asystent Vitala Heynena wskazał ogromny atut Polaków. "Widzimy, jaką to ma moc"

Reprezentacja Rosji ostatecznie wygrała z Ukrainą w stosunku 3:1. Oznacza to, że Rosjanie w ćwierćfinale zmierzą się z lepszym z pary Polska - Finlandia.

Reprezentacja Rosji mężczyzn
Reprezentacja Ukrainy mężczyzn
3:1 Zakończony

Relacja Live

Zobacz także: Leon nie chce kolejnej porażki
Zobacz także: Heynen wyprosił media z treningu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×