ME siatkarzy. Zasłużony odpoczynek Biało-Czerwonych. Sprawdź, kiedy kolejny mecz Polaków

Siatkarze reprezentacji Polski w wielkim stylu wyeliminowali Rosję (3:0) i awansowali do półfinału mistrzostw Europy. Teraz czeka ich kilka dni zasłużonego odpoczynku przed kolejnym spotkaniem. Sprawdź, kiedy Biało-Czerwoni wrócą do gry.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Bieniek atakuje PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Mateusz Bieniek atakuje
To był prawdziwy koncert w wykonaniu podopiecznych trenera Vitala Heynena. Reprezentanci Polski zdeklasowali Rosję w ćwierćfinale siatkarskich mistrzostw Europy.

Biało-Czerwoni wygrali w pierwszym secie aż do 14. Kolejna partia była nieco bardziej wyrównana, aby w trzeciej Polacy postawili kropkę nad "i".

Awansowali tym samym do strefy medalowej. W środę natomiast poznają swojego półfinałowego rywala. Będą to albo Słoweńcy, albo fenomenalni Czesi, którzy wyeliminowali mistrzów olimpijskich Francuzów.

Ze Słowenią Polacy mają rachunki do wyrównania. To z nimi przegrali w półfinale ostatnich mistrzostw. Rozpędzeni Czesi w przypadku awansu do 1/2 finału, również mogą być niewygodnym rywalem.

Polaków czeka teraz kilka dni przerwy w graniu. Półfinały zaplanowano bowiem dopiero na sobotę, 18 września. Rywalizacja przeniesie się teraz do katowickiego Spodka. Dodajmy, że mecz o 3. miejsce i finał przeprowadzone zostaną w niedzielę.