Druga kolejka Pucharu Rosji za nami. Świetna Malwina Smarzek-Godek

W drugim dniu rywalizacji w Pucharze Rosji kobiet na boisku pojawiła się Malwina Smarzek-Godek. Polka, która odpoczywała podczas pierwszej kolejki, poprowadziła Lokomotiw Kaliningrad do gładkiego zwycięstwa w trzech setach z Dynamem Krasnodar.

Jakub Fordon
Malwina Smarzek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Po pierwszej kolejce Pucharu Rosji kobiet Lokomotiw wraz z zespołem Proton Saratów Region zajmował pierwsze miejsce w grupie. Po piątkowych spotkaniach ekipa Malwiny Smarzek-Godek objęła samodzielne prowadzenie, ponieważ siatkarki z Saratowa przegrały swój drugi mecz z Severyanką Czerepowiec, która w czwartek uległa drużynie z Kaliningradu.

Na odpoczynek podczas pierwszego grupowego spotkania mogła liczyć Malwina Smarzek-Godek. Polka od początku sezonu prezentuje wysoką formę, dzięki czemu otrzymała od klubu dłuższy odpoczynek, szczególnie, że przeciwniczki nie były zbytnio wymagające. Lokomotiw bez straty seta pokonał ekipę z Czerepowca.

Do kolejnego starcia w grupie zawodniczki zespołu z Kaliningradu przystąpiły w innym składzie niż podczas pierwszego dnia. Od pierwszych minut w meczu z Dynamem Krasnodar pojawiła się m.in reprezentantka Polski. Faworytki szybko wypracowały sobie przewagę w pierwszym secie, prowadząc 12:6. Lokomotiw potwierdzał swoją dominację, kończąc początkową partię 25:14.

Wiele nie zmieniło się w kolejnym secie. Zawodniczki z Kaliningradu w połowie partii prowadziły 15:7, wygrywając ostatecznie z ogromną przewagą - 25:11. Po przerwie gospodynie przez długi czas prowadziły równą walkę, jednak ostatecznie zespół gości był ponownie nie do złapania, kończąc ostatnie rozdanie 25:17.

Lokomotiv Kaliningrad rozprawił się w trzech setach z Dynamem Krasnodar, a kolejny raz najlepsza na parkiecie była Malwina Smarzek-Godek. Polka zdobyła dla swojego zespołu 12 punktów i czwarty raz z rzędu została najlepszą zawodniczką meczu (pomijając spotkanie, w którym nie wystąpiła).

Na zakończenie fazy grupowej lider z Kaliningradu zmierzy się w sobotę z Protonem Saratów Region. Do awansu zespół Polki potrzebuje wygrać tylko jeden set.