Ekipa Leona podniosła się po bolesnym drugim secie. Zdecydował tie-break

Nie ma już niepokonanych drużyn w Serie A. Sir Safety Conad Perugia przegrywało 0:2, a w drugim secie uległo aż 12:25 Leo Shoer PerkinElmer Modena. Podopieczni Nikoli Grbicia jednak doprowadzili do tie-breaka, którego ostatecznie przegrali.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon Materiały prasowe / SerieA / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
To był hit 8. kolejki Serie A. Sir Safety Conad Perugia podejmowało Leo Shoes PerkinElmer Modena. To jednak goście rozpoczęli spotkanie znakomicie, w drugim secie upokorzyli rywali, pokonując ich aż 25:12.

Podopieczni Nikoli Grbicia jednak nie zamierzali się poddawać, na plus trzeba im zapisać to, że potrafili się podnieść i doprowadzili do tie-breaka. Jednak tam ponownie lepsi okazali się goście, których do zwycięstwa poprowadził duet Earvin Ngapeth i Nimir Abdel-Aziz. Wilfredo Leon rozegrał dobre spotkanie i wywalczył 26 punktów, ale jego kolegom brakowało skuteczności w ofensywie.

Kolejne zwycięstwo zapisało na swoim koncie także Cucine Lube Civitanova, które ograło Consar RCM Ravenna Mateusza Biernata. Polski rozgrywający zagrał całe spotkanie, ale nie zdobył żadnego punktu i jego ekipa wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie. Trener Lube dał odpocząć podstawowym zawodnikom i pod ich nieobecność najskuteczniejszym zawodnikiem został Marlon Yant Herrera, który zdobył 15 "oczek".

Na zwycięską ścieżkę powróciło Itas Trentino, które na wyjeździe pokonało 3:1 Gioiella Prismę Taranto. Najlepszym zawodnikiem po stronie podopiecznych Angelo Lorenzettiego był Daniele Lavia, który wprawdzie nie najlepiej prezentował się w przyjęciu, ale był bezlitosny w ataku. Zapisał na swoim koncie 22 punkty.

W pozostałych meczach Vero Volley Monza uległo po tie-breaku Kioene Padova, Allianz Milano dość nieoczekiwanie przegrał u siebie z Top Volley Cisterna 2:3, a Verona Volley pokonała u siebie w czterech setach Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

Wyniki 8. kolejki serie A:

Sir Safety Conad Perugia - Leo Shoes PerkinElmer Modena 2:3 (22:25, 12:25, 25:15, 25:22, 15:17)

Cucine Lube Civitanova - Consar RCM Ravenna 3:0 (25:18, 25:19, 25:16)

Vero Volley Monza - Kioene Padova 2:3 (23:25, 25:14, 17:25, 25:22, 12:15)

Allianz Milano - Top Volley Cisterna 2:3 (34:32, 21:25, 33:31, 21:25, 13:15)

Verona Volley - Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia 3:1 (25:22, 25:22, 26:28, 26:24)

Gioiella Prisma Taranto - Itas Trentino 1:3 (23:25, 27:25, 18:25, 19:25)