Lokomotiw Kaliningrad tym razem nie zawiódł w Lipiecku. Malwina Smarzek utrzymuje wysoką formę

Lokomotiw Kaliningrad odbił sobie zeszłoroczną porażkę w Lipiecku, pokonując miejscowy Indiezit 3:0. Malwina Smarzek podtrzymuje wysoką formę, Polka razem z Iriną Woronkową poprowadziła swój zespół do dziewiątej z rzędu wygranej w lidze.

Jakub Fordon
Malwina Smarzek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Malwina Smarzek
Lokomotiw Kaliningrad, mistrz i lider Superligi kobiet w poprzedniej kolejce po raz drugi z rzędu stracił dwa sety w meczu. Blisko sprawienia sensacji była Leningradka Sankt Petersburg, która podobnie jak Dynamo Krasnodar przegrała po tie-breaku. W poprzednim sezonie Indiezit Lipieck pokonał niespodziewanie drużynę Malwiny Smarzek. Zawodniczki z Kaliningradu liczyły na rewanż jadąc do aktualnie dwunastej drużyny ligi.

Lokomotiw tym razem bez problemu odniósł zwycięstwo w Lipiecku, pokonując miejscowy Indiezit 3:0. Najwięcej, 14 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Malwina Smarzek oraz Irina Woronkowa.

Mimo że gospodynie nie zdobyły żadnego seta, to potrafiły postraszyć mistrza kraju. Praktycznie każdą partię lepiej rozpoczynały zawodniczki Indiezitu, ale pomimo nawet sześciopunktowej przewagi inicjatywę przejmował Lokomotiw.

Malwina Smarzek po raz kolejny w tym sezonie zanotowała świetny występ. Polka plasuje się aktualnie na trzecim miejscu wśród najlepiej punktujących zawodniczek w Superlidze kobiet, na swoim koncie zgromadziła już 167 punktów, w tym 28 blokiem i 8 zagrywką.

Już 8 grudnia Lokomotiw Kaliningrad rozegra w Dreznie mecz 2. kolejki Ligi Mistrzyń z miejscowym SC Dresdner. Grupowym rywalem obu drużyn jest Developres Bella Dolina Rzeszów.