Wtedy poznamy trenerów reprezentacji? Padła konkretna data

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe/cev.eu / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy
Materiały prasowe / Materiały prasowe/cev.eu / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy
zdjęcie autora artykułu

Wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi siatkarskie reprezentacje Polski. Według informacji przekazanych przez TVP Sport, nazwiska powinny zostać ogłoszone w najbliższym czasie. Została podana konkretna data.

Trwa konkurs na stanowiska selekcjonerów reprezentacji Polski siatkarzy i siatkarek. W grze pozostaje coraz mniej nazwisk - po cztery w przypadku obu ekip.

Jak powiedział nam Sebastian Świderski, o stanowisko w żeńskiej reprezentacji ubiegają się Stephane Antiga, Daniele Santarelli, Stefano Lavarini i Alessandro Chiappini. - Zgodzili się, żebyśmy publicznie poinformowali o ich starcie w konkursie - mówił prezes PZPS (więcej TUTAJ).

Jeżeli chodzi o szkoleniowców, którzy mogą zostać następcami Vitala Heynena, pojawiają się znaki zapytania. - Wszyscy powiedzieli, że do samego końca nie chcą, by ujawnić ich nazwiska - tłumaczył Świderski.

ZOBACZ WIDEO: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

W najbliższym czasie PZPS będzie rozmawiał ze wszystkimi kandydatami. Dyskusja ma się toczyć przede wszystkim na temat przyszłości polskiej siatkówki. Sebastian Świderski powiedział, że chciałby, aby konkurs zakończył się możliwie jak najszybciej.

Według informacji TVP Sport nazwiska mają zostać ogłoszone 17 grudnia. Nie jest to data potwierdzona, ale realna.

- Każdy by chciał, żeby trener na święta już był - powiedziała Aleksandra Jagieło, przewodnicząca zespołu ds. rekomendacji trenerów kadry kobiet, w rozmowie z TVP Sport.

Czytaj także:Udany powrót do ligowych zmagań drużyny Bartosza Bednorza. Sensacja w spotkaniu mistrza SuperligiW Warszawie starcie mocnych ekip. W Bydgoszczy walka o oddalenie od ostatniego miejsca

Źródło artykułu: