IŁ Capital Legionovia po raz siódmy. Problemy w pierwszym secie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo

Zawodniczki IŁ Capital Legionovii Legionowo do siedmiu powiększyły swoją serię wygranych meczów ligowych. Tym razem podopieczne Alessandro Chiappiniego pokonały #VolleyWrocław (3:0), choć początkowo musiały się mocno namęczyć.

#VolleyWrocław przed tym pojedynkiem otrzymał aż trzy ciosy. Z funkcji drugiego trenera zrezygnował Dawid Murek. Ponadto z zespołem pożegnały się Aleksandra Rasińska, a następnie Natalia Murek. Obie te zawodniczki stanowiły o sile ekipy z Dolnego Śląska.

Zawodniczki IŁ Capital Legionovii jechały do Wrocławia walczyć o przedłużenie swojej zwycięskiej passy, która rozpoczęła się 29 października od starcia z E.Leclerc Moya Radomka Radom (3:0). Następnie wygrały jeszcze pięć kolejnych spotkań.

Początkowo nie było tego w ogóle widać. Wrocławianki bardzo dobrze weszły w to spotkanie i prowadziły najpierw 8:3, a następnie 16:11. Przyjezdne pokazały jednak solidność w odrabianiu strat, a w końcówce seta przejęły inicjatywę i odwróciły losy tej partii na swoją korzyść.

Dwa kolejne sety były już dość jednostronne. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego potrafiły seryjnie zdobywać kolejne punkty, a im bliżej było końca spotkania, tym w ich grze dostrzec można było coraz większy luz.

W końcówce zawodniczki zafundowały kibicom kilka długich, emocjonujących wymian. Miejscowe nie zdołały już jednak urwać choćby seta i ostatecznie przegrały to spotkanie 0:3.

Zawodniczką meczu wybrana została Yaprak Erkek, która zdobyła 16 punktów przy 52 proc. skuteczności w ataku. Nieźle spisała się także Olivia Różański, a po stronie miejscowych Andrea Kossanyiova.

W ekipie Mateusza Żarczyńskiego na kiepskim poziomie funkcjonowało przyjęcie - wrocławianki miały w tym elemencie zaledwie 32 proc. skuteczności, podczas gdy rywalki - 48.

#VolleyWrocław - IŁ Capital Legionovia Legionowo 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)

#VolleyWrocław: Kossanyiova, Bałucka, Gromadowska, Wellna, Fedorek, Szady, Bodasińska (libero) oraz Adamek (libero), Chorąża, Kocić, Kaczmar

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Gryka, Grabka, Różański, Tokarska, Franco, Erkek, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba, Dąbrowska, Szymańska

MVP: Yaprak Erkek

Frekwencja: 250 osób

Czytaj także:"Mam dość Polski". Mówi, że to był najgorszy czas w jego życiuSzkoleniowiec uratował posadę. "To był najtrudniejszy tydzień w mojej przygodzie z trenerką"

Czy #VolleyWrocław zajmie miejsce w czołowej ósemce w sezonie 21/22?