Ekipa Stysiak wygrywa mimo nie najlepszego meczu Polki. Igor Gorgonola Novara przegrywa w hicie

Magdalena Stysiak w sobotę nie rozegrała najlepszego meczu w barwach Vero Volley Monza, ale jej ekipa wygrała 3:0. Z kolei w meczu na szczycie Savino Del Bene Scandicci pokonało Igor Gorgonzola Novara.

Arkadiusz Dudziak
siatkarki Vero Volley Monza Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: siatkarki Vero Volley Monza
Zawodniczki Vero Volley Monza odniosły swoje kolejne zwycięstwo w Serie A siatkarek. Ekipa Magdaleny Stysiak pokonała na wyjeździe Megabox Ondulati Del Savio Vallefoglia bez straty seta. Polka rozpoczęła to spotkanie na pozycji przyjmującej. Nie rozegrała jednak najlepszego meczu i została zmieniona przez Katarinę Lazović. Stysiak zdobyła w tym meczu 8 punktów, a do zwycięstwa drużynę z Monzy poprowadziła Lise van Hecke, która wywalczyła 20 "oczek".

W hicie kolejki Savino Del Bene Scandicci ograło u siebie Igor Gorgonzola Novara. Gospodynie nie straciły w tym meczu nawet seta. Do zwycięstwa poprowadziła je Natalia Pereira, która wywalczyła 15 "oczek". Z kolei po drugiej stronie siatki najskuteczniejsza Ebrar Karakurt zapisała na swoim koncie o jeden punkt mniej.

W jednym z ciekawszych meczów weekendu Bosca S.Bernardo Cuneo  pokonała Bartoccini Fortinfissi Perugia po tie-breaku, dzięki znakomitej grze Lucille Gicquel, która wywalczyła 26 "oczek". Z kolei Delta Despar Trentino ograło 3:0 Acqua & Sapone Roma Volley Club.

Na zakończenie kolejki Unet e-work Busto Arsizio wygrał na wyjeździe z VBC Trasporti Pesanti Casalmaggiore po czterosetowym boju. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie zwycięskiej drużyny była Camilla Mingardi, która zapisała na swoim koncie 22 "oczka".

Ekipa Joanny Wołosz swoje spotkanie 12. kolejki rozegrała dużo wcześniej ze względu na swój udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Siatkarki Prosecco Doc Imoco Volley Conegliano ograły Reale Mutua Fenera Chieri 3:0. Z kolei mecz pomiędzy Il Bisonte Firenze, a Volley Bergamo został przełożony z powodu zakażeń koronawirusem w zespole z Lombardii.

Wyniki 12. kolejki serie A:

Savino Del Bene Scandicci - Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

Reale Mutua Fenera Chieri - Imoco Volley Conegliano 0:3 (22:25, 22:25, 22:25)

Bosca S.Bernardo Cuneo - Bartoccini Fortinfissi Perugia 3:2 (22:25, 25:22, 20:25, 25:20, 15:11)

Delta Despar Trentino - Acqua & Sapone Roma Volley Club 3:0 (25:23, 25:15, 25:22)

VBC Trasporti Pesanti Casalmaggiore - Unet e-work Busto Arsizio 1:3 (14:25, 25:22, 16:25, 19:25)

Megabox Ondulati Del Savio Vallefoglia - Vero Volley Monza 0:3 (23:25, 21:25, 22:25)