Pierwszy sukces w tym sezonie zespołu Bartosza Bednorza stał się faktem

Zenit Kazań w niedzielę walczył o pierwsze w tym sezonie trofeum. W finałowym spotkaniu Pucharu Rosji drużyna Bartosza Bednorza bez problemu rozprawiła się z Dynamem Moskwa 3:0. Lider rosyjskiej Superligi wygrał turniej po raz 10. w historii.

Jakub Fordon
siatkarze Zenitu Kazań Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
Zenit Kazań w drodze do finału nie stracił nawet jednego seta. W półfinałowym starciu wyższość rywala musiał uznać Lokomotiw Nowosybirsk, aktualny wicelider rosyjskiej Superligi.

Również większych problemów w swoich spotkaniach nie miał aktualny mistrz Rosji, Dynamo Moskwa. W półfinałowym starciu pokonali gospodarzy Pucharu Rosji, Zenit Sankt Petersburg 3:1.

Finałowe starcie zapowiadało się bardzo ciekawie, bowiem aktualny lider Superligi ma na swoim koncie jedną porażkę, właśnie z drużyną z Moskwy, która po pięciu setach w Kazaniu okazała się lepsza. Dla zespołu Bartosza Bednorza była to okazja do rewanżu, a także szansa na pierwsze w tym sezonie trofeum.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana, jednak w połowie seta na kilka punktów odskoczył Zenit. Przewaga cały czas powiększała się, a Dynamo nie było w stanie odrobić strat.

W drugiej odsłonie finałowego starcia dominacja zespołu Bartosza Bednorza była wyraźna od samego początku. Szybko zdobyta siedmiopunktowa przewaga pozwoliła liderowi Superligi na kontrolowanie przebiegu gry do samego końca.

Mistrz Rosji był już pod ścianą i jeżeli chciał jeszcze przedłużyć nadzieję na sukces potrzebował zwycięstwa w trzeciej partii. W niej do samego końca jedni i drudzy walczyli jak równy z równym, jednak z delikatną przewagą po stronie drużyny z Kazania. W połowie seta Bartosz Bednorz i spółka objęli minimalne prowadzenie, którego nie dali sobie wyrwać.

Ostatecznie spotkanie zakończył MVP fazy Final Four, Maksim Michajłow. Zenit Kazań zwyciężył 3:0 i zgarnął na koniec roku swoje pierwsze trofeum w tym sezonie.

Bartosz Bednorz w finałowym starciu zapisał na swoim koncie zaledwie sześć punktów. Polak kilka dni wolnego wykorzysta na wyjazd do Polski, kolejnym spotkaniem Zenita Kazań będzie ligowe starcie z Fakieł Nowy Urengoj, zaplanowane na 4 stycznia 2022 roku.